podporujeme

Václav Chaloupka

Václav se věnuje kanoistice od svých 10-ti let. Závodí na singlkánoi mladších dorostenců ve slalomu na divoké vodě. V roce 2012 se začal pravidelně dostávat mezi českou špičku. Svědčí o tom zisk titulu vicemistra České republiky v témže roce. Zároveň si svými výsledky vyjel místo v juniorské reprezentaci B pro rok 2013. Zatím jeho největší úspěch je 3. místo na světovém poháru juniorů v Liptovském Mikuláši v roce 2012. Jeho cílem je vyjetí reprezentačního A týmu a s tím i účast na juniorském mistrovství světa v Austrálii poblíž Sydney v roce 2014. Václav je studentem druhého ročníku anglické sekce Gymnázia Olomouc-Hejčín.

Pavel Ondrášek

Dvacetiletý běžec na lyžích z Rýmařova již od žákovských kategorií získával tituly a medaile z Mistrovství ČR a ze závodů Českého poháru. Pavel byl v letošním roce nominován do reprezentačních družstev lyžařů běžců pro nadcházející sezónu. Pavel je členem týmu dálkových běžců Atlas Czech Republic, který se účastní světových sérií lyžařských maratonů Swix Ski Classics, Worldlopped a FIS Marathon Cup. Během první sezóny v těchto soutěžích dokázal mezi juniory vybojovat umístění na stupních vítězů v Polsku, Rakousku i Německu. Nejlepší výsledky minulé sezóny: 16.1.2014 /Italie/ 1. místo  Südtirol Moonlight Classic Seiser Alm 15 km klasicky, 18.1.2014 /Rakousko/ 4. místo Dolomiten lauf 20 km klasicky, 16.2.2014 /Italie/ 2. místo Gsieser Tal Lauf 30 km volně, 23.2.2014 /Česká republika/ 3. místo Šumavský ski marathon.

www.ondrasek-pavel.cz

Adam Neubert

Adam se kanoistice věnuje od svých 11 let. Závodí na kajaku ve sjezdu na divoké vodě v kategorii mladších dorostenců. V roce 2011 se stal Mistrem ČR žáků v závodě družstev ve sprintu a v klasickém sjezdu vybojoval bronz. Hned v prvním roce po vstupu do juniorské kategorie získal individuální titul Mistr České republiky pro rok 2012 v klasickém sjezdu a ve sprintu získal bronz. Patří mu také titul Mistra ČR v závodě družstev ve sprintu a klasickém sjezdu. Adam si svými výsledky v sezóně 2012 vyjel místo v družstvu B juniorské reprezentace. V roce 2013 vybojoval titul vicemistra světa v závodu družste na juniorském mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v rakouském Loferu. Adam je studentem třetího ročníku anglické sekce Gymnázia Olomouc – Hejčín.

     

Pavel Čep

MTB Downhill a MTB Enduro. Na kole závodí od sedmi let. Začínal Biketrialem (14 x titul MČR, Mistr Evropy, 2 x Vicemistr světa) a postupně přešel na MTB Downhill (Mistr ČR, Vítěz Českého a Slovenského poháru). Účastní se nejprestižnějších závodů Českého a Slovenského poháru, vybraných závodů světového poháru a závodů Moravskoslovenské série. V letošní závodní sezóně se umístil na 4.místě celkového pořadí v seriálu Českého poháru v kategorii Elite, zvítězil v závodu EnduroRace Specialized v Koutech nad Desnou a v úvodním závodu Moravskoslovenské série.

V roce 2013 se Pavel začal naplno věnovat MTB Enduru a podařilo se objet několik největších a nejvyhlášenějších závodů světa. Mezi ně patří závody s hromadným startem Megavalanche a Mountain of Hell, kdy na trať vystartuje až 700 lidí. Startuje se na ledovci a převýšení závodu je cca 2700 m, což závodníci zvládají volným terénem za neuvěřitelných 30 minut. V těchto závodech při své premiéře dojel Pavel na 58. a 17. místě. V roce 2014 má v plánu tyto závody zopakovat a pokud možno výsledky ještě vylepšit.

 

Czech Raft Women Team

Michaela Kratochvílová, Kateřina Vacíková, Zuzana Valtrová, Hana Kaňkovská, Petra Balatková, Lenka Lagnerová, Pavla Procházková

Tým vznikl již v roce 2001, ale ve výše uvedeném složení bojují o tituly od roku 2010.Tato ženská raftová posádka, která je složená převážně z kajakářek, a to zejména Olomouckého oddílu SK UP, má na svém kontě už mnoho úspěchů. Posádka je držitelkou titulů Mistryně světa 2011 - Costa Rica, celkové mistryně Evropy 2012 v kategorii R6, celkové vicemistryně Evropy 2012 v kategorii R4, mnohonásobné mistryně ČR, získala také 1. místo ve Světovém poháru v kategorii sprint a sjezd a 3. místo ve Světovém poháru v kategorii slalom.

Mistrovství Světa 2013 – na tomto nejdůležitějším závodě loňské sezóny, který se konal v listopadu na Novém Zélandě, se ženský tým umístil na celkovém 3. místě.

facebook TR-Teva

 

Radim Stupka a Tereza Jendrulková

Pár, který se věnuje sportovnímu společenskému tanci ve všech třech disciplínách: standardní tance, latinskoamerické tance a kombinace deseti tanců. Tančí spolu 14 měsíců a jsou již nejlepším párem olomouckého kraje. Mají dosaženou mezinárodní třídu ve standardních i latinskoamerických tancích. Účastní se mnoha mezinárodních soutěží i tréninkových campů. Oba tančí od 6 let, věnují se i trenérské činnosti. V roce 2011 se již po pouhém dvouměsíčním společném partnerství zúčastnili Mistrovství ČR v 10 tancích, kde se probojovali až do semifinále a obsadili v konečném pořadí 9. místo. K 1.1.2012 jsou na 5.místě v oficiálním žebříčku českých tanečních párů v 10 tancích a shodně na 13.místě ve standardních a latinskoamerických tancích z celkového počtu 115 párů. Jsou také pravidelnými finalisty české taneční ligy.

 

Pavel Hennrich

Kickbox, thajský box a K-1. S bojovými sporty začínal v Chomutově v klubu thajského boxu Jiřího Žáka, kde začal i prvně zápasit. Po odchodu za studiemi na Hanou začal trénovat pod vedením trenéra Michala Prstka ve Smash gymu Olomouc, kde také dosáhl svých nejvýraznějších úspěchů. V současné době je jednou ze stálic české státní reprezentace, věnuje se mládeži ve svém klubu, ukončuje studium na FTK UP a učí jako středoškolský učitel na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. Mezi největší úspěchy patří: 1. místo Mistrovství Evropy Vídeň 2011, 1. místo Mistrovství světa Karlsruhe 2011 a také Mistr ČR 2009, 2010. Další úspěchy: 2. místo Moravský pohár K-1 Brno 2011, 1. místo Czech Open 2009, 2010; 3. místo MS Rakousko – Villach 2009, 3. místo Světový pohár Szeged 2010, Ocenění nejlepší sportovec Olomouckého okresu 2009, 2010, 2011; Oceněn mezi nejlepšími bojovníky ČR 2009, 2011 v rámci NOCI MISTRŮ a předání ceny rektora Univerzity Palackého za nejlepšího sportovce 2011.

http://www.kickbox-olomouc.cz

 

Kamil Tatarkovič

Kamil Tatarkovič pochází z Olomouce a závodně jezdí na horském kole disciplíny zvané sjezd a enduro. Dříve se věnoval především disciplíně  fourcross, kde byl od roku 2000 zařazen ve státní reprezentaci a pravidelně se účastnil Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, závodů na území České republiky, Evropy i jiných kontinentech. V roce 2004 se poprvé prosadil ve světové Elitě druhým místem na světovém poháru ve fourcrosse v rakouském Schladmingu. O dva roky později na stejné trati vyhrál finále světového poháru a v celkovém hodnocení světového poháru ve fourcrosse skončil na 3. místě. V roce 2010 získal titul mistra republiky ve fourcrosse. V roce 2013 se začal opět více věnovat sjezdu na horských kolech a stále populárnější disciplíně enduro. Mimo závodění se Kamil věnuje i dalším aktivitám, které jsou spojené s koly - organizování tréninkových kempů, stavba tratí nebo spolupráce s médii. Více informací o Kamilovi najdete na www.kamiltatarkovic.com

Jaroslav Kulhavý

Olympijský vítěz z Londýna LOH 2012, Mistr světa, Evropy i vítěz světového poháru, včetně finálového závodu SP (2011), vicemistr světa XC (2010), mistr Evropy (2010), 3. místo ve SP celkově (2010), vítěz finálového závodu SP (2010), 18. místo z letních olympijských her v Pekingu (2008), juniorský mistr Evropy i světa (2003), mnohonásobný mistr České republiky v CROSS COUNTRY, MARATONU, CYKLOKROSU.

Cyklista tělem i duší z Ústí nad Orlicí nyní působí v týmu SPECIALIZED RACING. Jedním z partnerů, kteří ho podporují v přípravě je i OMEGA centrum sportu a zdraví. Přejeme mnoho úspěchů.

www.jaroslavkulhavy.cz

 

Tomáš Slovák

Profesionální kajakář (sjezd na divoké vodě), dvojnásobný mistr světa a několikanásobný mistr Evropy, vítěz SP a mnohonásobný mistr ČR, mistra světa na MS 2010 Sort v závodě družstev - sprint i klasik

Tomáš závodí na kajaku v disciplíně sjezd na divoké vodě od svých 15 let. Patří nejenom mezi nejlepší závodníky ČR, ale také celého světa. O tom konečně svědčí i tituly mistra Evropy a světa, které za svou kariéru nasbíral. Tomáš se již několik let pohybuje také v profesionálních a vrcholných kruzích dalších sportů. Je to zejména rafting a soutěže v extrémních štafetových závodech. V přípravě pomáhá Tomášovi také OMEGA centrum sportu a zdraví, které mu zajišťuje to nejlepší možné zázemí v oblasti fitness a regenerace. Doufáme, že naše spolupráce mu pomůže k zisku dalších cenných kovů.

www.tomasslovak.com

potřebujete více informací?

  • 585 205 700
  • 585 205 800

Otevírací doba :
PO - NE : 6:00 - 23:00

on-line kniha přání a stížností »