tenis

pravidla hry»

Tenisová hala

Tenisová hala

Kobercový povrch SCHÖPP v pevné tenisové hale zaručuje kvalitní hru jak rekreačním tenistům, tak i profesionálům. Neobsahuje jakýkoli vsyp nebo granulát, nehrozí tak nechtěné uklouznutí na nahromaděném granulátu. Povrch svou rychlostí odpovídá klasifikaci středně rychlý povrch. Mohutná celodřevěná konstrukce tenisové haly poskytuje příjemné prostředí pro hru v zimním období. Nehrozí zde nesnesitelná vlhkost ani zoufalá kvalita tenisového povrchu. Naprosto bezúdržbový a bezprašný kobercový povrch dovolí hrát i lidem s citlivostí na prach. Náruživým tenistům také odpadá povinnost uklidit po hře kurt. Díky samostatným vstupům k jednotlivým kurtům se můžete oddávat ničím nerušené hře. Jednotlivé kurty jsou konstruovány s nadstandardní doběhovou zónou, která odpovídá mezinárodním standardům a je přes 6 metrů dlouhá. Dělící sítě zabrání nechtěnému pohybu míčů mezi kurty. Diváci mohou sledovat hru z pohodlí křesel u recepce nebo z galerie v prvním patře.

Venkovní antukové kurty

Venkovní antukové kurty

V klidném prostředí za budovou OMEGA centra sportu a zdraví je 9 venkovních antukových kurtů. Jejich konstrukci zajišťovala firma SIBERA SYSTEM, která má v tomto oboru více než padesátiletou zkušenost. Kurty jsou rozděleny na 3 dvojkurty a 1 trojkurt. Dělící sítě opět zabraňují nechtěnému pohybu míčů mezi sousedními kurty. Dokonalou kvalitu antukového povrchu zajišťuje samo-závlahový systém. Po vyčerpávající hře se můžete osvěžit v příjemné zahradní restauraci, která se nachází v bezprostřední blízkosti tenisových kurtů.

Členům OmegaKlubu nabízíme možnost dlouhodobých rezervací antukových kurtů. Za nepříznivého počasí se členové mohou přesunout do tenisové haly. Kurt v hale může být uhrazen ze stejného účtu, na jakém jsou rezervovány antukové kurty, pokud má klient dostatek financí k úhradě PLNÉ částky za kurt. V opačném případě hradí kurt v hale v plné výši.

Pro upřesnění připomínáme pravidla pro antukové hráče v OMEGA centru:

 1. Pro antukové hráče jsou připraveny „LETNÍ ŠATNY“, které se nachází v zadní části centra při východu do venkovního areálu.
 2. V zájmu zachování pohodlí a čistoty žádáme všechny hráče, aby obuv od antuky nazouvali až v prostoru před letními šatnami. Rádi bychom udrželi v centru příjemné prostředí, a proto do centra a letních šaten není vstup s obuví od antuky povolen.
 3. Pokud plánujete po tenise využívat naši mokrou zónu, můžete rovnou využít velkých šaten. Obuv od antuky však obouvejte až v prostoru před letními šatnami.
 4. Před letními šatnami jsou připravené botníky pro vaše přezůvky, nabízíme vám tašky či jednorázové návleky na vaši obuv.
 5. I pro hru na venkovních kurtech je nutné projít přes hlavní recepci centra a vyzvednout si čipové hodinky.
 6. Upozorňujeme hráče, že vyžadujeme správnou tenisovou obuv určenou na antukové kurty.
 7. V případě deště je možné přesunout hru do tenisové haly. V takovém případě opět vyžadujeme odpovídající obuv do haly. Neakceptujeme očištěnou obuv od antuky.
 8. Prosíme, aby všichni hráči tenisu respektovali klubový charakter našeho zařízení a zvyklosti tenisu, kde hra bez trička do půl těla je považována za nevhodnou.

Tenisový nahrávací stroj

Tenisový nahrávací stroj

Na tenisové antukové kurty máte možnost si vypůjčit nahrávací stroj TNS-4D, který patří ke špičce ve své třídě. Pomocí dálkového ovládání může stroj pohodlně ovládat i jeden hráč. Stroj dokáže nahrát 75 míčů rychlostí 45-130 km/hod. Interval vystřelování míčů lze zvolit 5-40 míčů/min. Kromě standardních funkcí je vybavený navíc funkcí rozhazování míčů do rohů kurtu. Tato funkce se využívá na trénování úderů směřujících do rohů kurtu, nebo také na unavení fyzicky zdatných tenistů.
Hráč si pro svou hru může zvolit následující programy:

 • Horní rotace míčů
 • Dolní rotace míčů
 • Rozhazování míčů do stran (nepravidelné rozhazování míčů)
 • Rozhazování míčů do rohů (pravidelné střídání stran)

Tenisové akademie

Na ty, kteří si chtějí zlepšit své hráčské dovednosti, čeká řada kvalitních trenérů a sparing partnerů. Dětská akademie s kompletním pedagogickým vybavením je připravena věnovat se i těm nejmenším.

Našich kurtů využívají jen smluvní trenéři z uvedených akademií, jiní trenéři, kteří by chtěli používat své tréninkové koše, budou na tuto skutečnost upozorněni a bude jim znemožněno trénování.

ITS TENNIS CENTRE

TENNIS ACADEMIE DÁJI BEDÁŇOVÉ

„Celý svůj dosavadní život jsem se věnovala tenisu. Dosáhla jsem s ním výrazných úspěchů a patřila jsem mezi 20 nejlepších hráček světa. Zažila jsem s ním spoustu nádherných chvil, jak při vítězstvích na tenisovém kurtu, tak i mimo něj. Získala jsem tím i spoustu zkušeností, o které bych se chtěla podělit a které bych vám chtěla ve své akademii nabídnout.

Procestovala jsem za svůj tenisový život celý svět a teď mě zavedl život do Olomouce, kde se mi velice líbí a kde plánuji svoji budoucnost. Proto bych chtěla právě zde otevřít v nádherném novém sportovním areálu svoji tenisovou akademii. Zde bych chtěla nabídnout tenis ne na vrcholové úrovni, ale lidem, kteří se jím chtějí pouze bavit, zlepšovat svoji fyzickou kondici a zdraví.

Věřím, že každý člověk se v této akademii posune v úrovni a tenisových zkušenostech dál a že mu zlepšování bude přinášet radost a uspokojení po náročném dni v práci a ve škole. Každý si pak může prožít radost z vítězství sám nad sebou i nad svými tenisovými partnery při přátelských zápasech a turnajích.“

Dája Bedáňová tel: 608 275 532

Cíle:

Cílem této akademie je rozšířit nabídku tenisového a společenského vyžití v Olomouci pro nejširší veřejnost. Tenis je krásný sport, který se dá hrát a naučit v každém věku. Nikdy není pozdě se s ním seznámit a také zdokonalovat po celý život. Dá se hrát na všech úrovních, od příjemné společenské zábavy, až po vrcholový sport, od dětí přes dospělé až po seniory.

potřebujete více informací?

 • 585 205 700
 • 585 205 800

Otevírací doba :
PO - NE : 6:00 - 23:00

on-line kniha přání a stížností »