Téma měsíce

Letos to zvládnu

Opět stojíme tváří v tvář novoročním předsevzetím a snahám o zdravější životní styl. Často ovšem zůstane jen u počátečního odhodlání, které již koncem ledna převálcují jiné a „mnohem důležitější“ povinnosti, takže péče o naše zdraví je opět odložena na jindy.


celé téma »

Vánoční večírky

Toto období se jen hemží různými večírky s přáteli, „pracovními besídkami“ a nasáváním vánoční atmosféry mezi stánky na náměstí. Podívejme se na alkohol ze zdravotního a výživového hlediska.


celé téma »

Antioxidanty

V tomto období je čas zvýšit příjem hlavně antioxidantů. Přečtěte si aktuální téma měsíce.


celé téma »

Mák

Zavzpomínejme na dětství – kdo by se s chutí nezakousnul do ještě teplého koláče od babičky plného voňavého máku? Pokud máte za sebou hodinku pohybové aktivity, tak si kousek dopřejte, jinak ovšem koláče z bílé mouky chválit nebudu, ale zaměřme se na mák, který z dnešního jídelníčku často mizí…


celé téma »

Zdravé svačinky pro děti

Nový školní rok je tady! Řada z vás jistě vypravila svoje ratolesti do školních lavic. Během dopoledne tedy přestáváme mít přímou kontrolu nad tím, co a kdy naše děti jedí. A přitom pravidelná a vyvážená strava by měla být pevnou kostrou zdravého životního stylu, který by si měli děti pevně zafixovat a který přejímají od svých rodičů...


celé téma »

Nejzdravější ovoce? Goji Berry - kustovnice čínská

Mnoho lidí zanevřelo na chemické preparáty a léky s negativními vedlejšími účinky, proto se zmíníme o jednom z nejzdravějších ovocí - o kustovnici čínské. Ideální volbou je přidat ji do snídaňových cereálií. Samozřejmě ji najdete i u nás v nabídce müsli mixu. Připravili jsme pro vás také hotový mix, který si můžete zakoupit na recepci centra.


celé téma »

Švěží dezerty, aneb zdravé letní mlsání

V horkém období, které právě prožíváme, snad ani nemáme chuť na jídlo. Využijme toho a rozhodně se nepřejídejme těžko stravitelnými potravinami. Naopak, je čas využít sezónního ovoce a zeleniny pro přípravu nejrůznějších salátů a svěžích pokrmů.


Při návštěvě OMEGA centra můžete ochutnat lehké racio výrobky s ovocem, čerstvý pomerančový a jablečný fresh nebo alko i nealko mojito.


celé téma »

Zdravá snídaně

Každý máme trochu jiné chutě a po ránu zvlášť. Respektujte svoje tělo, ale nezapomínejte, že snídaně je podle odborníků na výživu tím nejdůležitějším jídlem! Nastartuje metabolismus a vůbec, kvalita snídaně určuje energii, kterou budeme během dne mít. Tak ji nepodceňujme a začněme po ránu zdravě, chutně a vyváženě!


celé téma »

Zdravé koření a bylinky

Na jaře je ten pravý čas zasadit nejrůznější koření a bylinky a podpořit tak naše snahy ohledně zdravého životního stylu. Tady je pár tipů, které zaručeně upraví a harmonizují náš metabolizmu a to v té nejpřirozenější formě.


celé téma »

Zdravé jarní svátky

Nechte se inspirovat některými zdravými velikonočními tradicemi.


celé téma »

Detoxikace organismu

Přichází první hezké slunečné dny a s nimi i čas na „jarní úklid“ v našem těle.


celé téma »

Kváskový chléb

Pečivo je jednou ze základních potravin v našem každodenním jídelníčku. Dnes existuje nepřeberné množství různých druhů chlebů, rohlíků, baget…, každý si tak může vybrat dle své chuti.


celé téma »

Začít a vydržet

Leden, to je doba začátku plnění našich novoročních předsevzetí. Nejčastějšími bývají začít se konečně hýbat, jíst zdravěji, zhubnout! Jenže, většinou všechny naše snahy končívají dříve, než naplno začnou.


celé téma »

Tipy na zdravé dárky

Máme tu opět vánoční čas. Zkuste letos Vánoce zaměřit na podporu zdraví svých blízkých, protože to je to nejcennější co máme. Pamatujte, že Vánoce nemusejí znamenat strašáka v podobě stresu, přejídání se a následných kilogramů navíc. Záleží na vás, jakou taktiku letos zvolíte. Tady je pár doporučení.


celé téma »

Houby ve zdravém jídelníčku

Ačkoli letošní podzim nenabídnul slibované houbové žně, doufám, že alespoň pár kousků se vám podařilo nasbírat. A jestli ne, tak jste alespoň strávili čas nejpřirozenějším pohybem v přírodě a to se taky počítá.


celé téma »

Cizrna - znáte ji?

Cizrna beraní neboli římský hrách je zástupce luštěnin. V našich krajích ji používá jen hrstka věrných, ale jižané, především Španělé ji konzumují ve velkém a vědí proč.


celé téma »

Živé kultury

O co vlastně jde? Z televizních reklam často slýcháme poučky o nezastupitelné roli „milionů přátelských bakterií" nebo názvy typu Bifidus regularis, essensis a další. O čem je vlastně řeč?


celé téma »

Voda - to pravé osvěžení

Většina z nás si asi pořádné léto představuje jinak, ale doufejme, že druhá polovina prázdnin přinese více sluníčka a horkých letních dnů k naší spokojenosti. Právě proto si zopakujme zásady pitného režimu, který je pro správné fungování organizmu nesmírně důležitý.


celé téma »

Středomořská inspirace

Nechme se začátkem prázdnin inspirovat stravou typickou pro naše jižní přátelé. Stravou, která je právem považována za jednu z nejprospěšnějších našemu tělu a srdci.
celé téma »

Jíst či nejíst 2

V této části se podíváme na některé další potraviny, se kterými si často nevíme rady...mléko, med a vlašské ořechy.
celé téma »

Jíst či nejíst?...to je oč tu běží

Jíst či nejíst? ... to je oč tu běží. "Pravdy“ o výživě nás obklopují na každém rohu. Každý z nás jistě slyšel „zaručenou“ radu o vhodnosti či nevhodnosti určitých potravin. Jak je to ale doopravdy, máme se skutečně některých potravin bát?
celé téma »

Potraviny, které nám udělají dobře

S příchodem slunečných dní to přímo vybízí začít myslet na aktivní přístup k životu a zdraví. V dnešním tématu zabrousíme na potraviny, které mají výrazný pozitivní vliv na lidské zdraví.
celé téma »

Pivo a zdraví

Kdo by se s chutí nenapil našeho národního nápoje? Víte ale, jaký vztah má pivo k našemu zdraví? Na toto téma se vede řada odborných diskuzí nejen v hospůdkách…pojďme to tedy rozebrat i my.
celé téma »

NORDIC WALKING...tak trochu jiná chůze

Často se setkávám s otázkou, co je na chůzi s holemi tak zvláštního? Jaké jsou vlastně vhodné? Jak se ten pohyb správně jmenuje? A není to vhodné spíše pro důchodce?
celé téma »

V novém roce zdravěji aneb zbavme se vánočních kil

Zhubnout - to je asi nejčastější novoroční předsevzetí. Než se do toho pustíme, pojďme si připomenout hlavní zásady, kterými se řídit, abychom našemu tělu spíše neublížili.
celé téma »

Jak zůstat fit i o vánocích

Pro většinu z nás už vánoce nepředstavují jen období klidu, rodinné pohody a těšení se na Ježíška. Je to uspěchaný kolotoč, který nás dokáže pořádně vystresovat. Než začnete s myšlenkami na vánoční přejídání a následnými výčitkami nad přibranými kily, zkuste se inspirovat našimi tipy a pusťte alespoň jednoho vánočního strašáka z hlavy.
celé téma »

Proč nám škodí bílý cukr?

Bílý cukr patří mezi jednoduché sacharidy. Nejpoužívanější surovinou pro jeho výrobu je u nás cukrová řepa. Bílý cukr prochází výrobním procesem, kdy se bělí, tedy chemicky upravuje a přitom se zbavuje veškerých minerálních látek a vitamínů.
celé téma »

Znáte ideální potravinu?

Věděli jste, že na světě existuje pouze jedna potravina, která obsahuje všechny důležité živiny, vitamíny a minerály v dokonalém poměru, které člověk potřebuje k životu?
celé téma »

Potravinová pyramida

Každý z nás už o ní určitě slyšel…
Potravinová pyramida je vodítkem, jak jednoduše dbát na zásady zdravého stravování. Nepředstavuje žádný striktní návod co přesně a kdy jíst, ale jednoduše ukazuje, co všechno by naše strava měla obsahovat a zároveň v jakých poměrech.
celé téma »

Proč se nechat otestovat?

Kolem nás je celá řada nejrůznějších informací ohledně zdravého životního stylu, zázračných rad a tipů jak zhubnout, jak se cítit fit, jak znovu nepřibrat….. Některé rady jsou míněny dobře, jiné méně - zkrátka, je velmi obtížné se v tom zorientovat.
celé téma »

potřebujete více informací?

  • 585 205 700
  • 585 205 800

Otevírací doba :
PO - NE : 6:00 - 23:00

on-line kniha přání a stížností »