Akce

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Rozhovor: po roce cvičení milon circle

9. 2. 2015

S primářem MUDr. Daliborem Pastuchou, Ph.D., MBA

Dobrý den pane doktore. Není žádným tajemstvím, že milon propagujete a doporučujete svým pacientům / klientům. Máte od nich nějaký zpětný ohlas?

Ano, jsem rád, že naprostá většina klientů, kterým jsem milon doporučil, byla spokojena a v tréninku pokračují.

Je vhodný pro sportovce i nesportovce jak se tvrdí?

Z počátku se zdálo, že větší ohlas měl milon spíše u začínajících sportovců, časem se ale ukázalo, že původní obavy "sportovců" pravidelně trénujících, že milon není dostatečně intenzivní, byly zbytečné. A dnes si jej oblíbila celá řada pravidelně a intenzivně trénujících sportovců stejně jako úplných sportovních začátečníků. To osobně považuji za největší benefit milonu, že jej mohou cvičit společně různě zdatní zájemci bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou zdatnost.

Cvičíte i vy na milonu pravidelně? Jak dlouho na milo circle už cvičíte?

Snažím se pravidelně alespoň 2x týdně cvičit už rok, někdy je to těžké v nabitém pracovním životě dodržet pravidelnost, ale jelikož je trénink intenzivní a přitom relativně krátký tak se to dá zvládnout. Velkou motivací je fakt, že když se náhodou stane, že třeba 14 dní necvičím, tak to na sobě rychle poznám a o to hůř se pak pokles výkonnosti dohání.

A všimlo si na Vás okolí změny?

Velmi brzy. Hlavně na začátku tréninku se rychle formovala postava, nemůžu říct, že bych nějak výrazně zredukoval celkovou hmotnost, i když pár kilo ubylo, ale především jsem sundal několik centimetrů v pase. Bylo moc příjemné opět po letech nezapínat opasek na poslední dírce :-)

Není to stereotyp cvičit stále stejné cviky dokola?

Občas trochu ano, ale díky různě se měnícím zátěžím v jednotlivých fázích svaly nemají čas si zvyknout a zahálet. Navíc díky rychlým přesunům mezi jednotlivými stroji má trénink rychlý spád, takže určitě není čas se nudit.

Míváte chuť s tím přestat? Pokud ano, jak s tím bojujete?

Nemohu říct, že bych měl chuť přestat. Spíše po delší pauze je problém znovu začít. Pozoruji na sobě, že po delším přerušení tréninku se nabytá fyzická zdatnost rychle ztrácí. Ale jsem přeci jen ješitnej a soutěživej chlap, takže když vidím na svém milon profilu, že ubývá políček v kalendáři, nebo že jsem v tréninku spálil jen málo energie, nutí mě to příště přidat.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.
© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím