Akce

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Rozhovor: Michal Činčiala, vítěz závodu 2 RUN 4 OMEGA

9. 3. 2015

Den po závodě jsme pro vás vyzpovídali vítěze kategorie jednotlivců závodu 2 RUN 4 OMEGA a nového českého rekordmana v běhu na páse v délce 24 hodin Michala Činčialu.

Jak se cítíte jako český rekordman?

Pocit je to samozřejmě velmi příjemný, ale je třeba dodat, že prvořadým důvodem mé účasti nebyl rekord. V Česku je velká řada mnohem lepších ultraběžců a mě šlo v první řadě o to zkusit něco nového. Přece jen mé předchozí účasti na ultra akcích probíhaly všechny venku a některé byly i delší, ale od 24hodinovky na páse se dal očekávat nový zážitek a hlavně "útok" na psychiku.

Co pro Vás bylo v průběhu závodu nejtěžší? Měl jste nějakou krizi?

Nebojoval jsem ani tak s fyzickou kondicí, jako spíše s postupným zhoršováním stavu svých achilovek a prstů. Běh na pásu je, dle mého názoru, relativně odlišný od klasického běhu, a proto dostávají zabrat trochu jiné části těla než obvykle. Skutečnou krizi v tom smyslu, že bych to zabalil, jsem neměl, jen na konci mi už posledních 90 minut stav nedovolil běžet a běh tedy nahradila frekvenční chůze.

Předpokládám, že běháte raději venku, co Vás při běhu na páse nejvíce ovlivňovalo? Stereotyp, tvrdost pásu nebo něco jiného?

Mám-li být zcela upřímný, před touto akcí jsem na páse strávil všehovšudy jednu hodinu při dvou krátkých zkouškách. Nevěděl jsem tedy, co od tohoto ultramaratonu mohu očekávat. Nicméně, ze svých dosavadních zkušeností už vím, že jakmile překročím vzdálenost maratonu, nastává u mne režim prázdné hlavy. Naštěstí tomu bylo i v tomto případě, kdy jsem asi po 6 hodinách přestal vnímat i televizi. Stereotyp ani pás na výkon vliv neměly.

Která část závodu byla nejnáročnější? Měla vliv noční tma a ráno to bylo veselejší?

Nejnáročnější byly závěrečné dvě hodiny. Zdály se nekonečné. Noční tmy a poněkud tiššího prostředí jsem si naopak užíval více. Ranní rozbřesk jsem samozřejmě uvítal, protože vzhledem ke svým dalším závodním plánům jsem měl v úmyslu běžet beze spánku a delší přestávky, což se mi s výjimkou dvou dvacetiminutových masáží a občasné návštěvy toalety podařilo. Návrat denního světla rovněž znamenal náznak blížícího se konce závodu.

Jak se Vám líbilo zázemí sportovního centra?

Zázemí bylo výborné a vše probíhalo bez nejmenšího problému. Velmi jsem ocenil nepřetržitou přítomnost maséra, který mi během závodu i po jeho skončení poskytl "první pomoc". Snad jen s přibývajícími hodinami byly schody na toalety čím dále tím bolestivější. :-)

Vyhovovaly vám běžecké pásy a organizace akce?

S pásy jsem neměl předchozí zkušenosti, ale vybavení v centru je podle mne moderní a ve velmi dobrém stavu. K organizaci lze říct je to, že vše proběhlo hladce a bez problémů a jak jsem viděl z reakcí okolí, všichni byli s akcí a svými výkony velmi spokojeni.

Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších akcích.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.
© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím