Akce

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

2 RUN 4 OMEGA - další rozhovory

16. 3. 2015

Dušan Kopečný, 2. místo v individuálním závodě (173 km):
Jak se cítíte druhý den po doběhnutí?

Samozřejmě asi pro většinu běžců této akce to bylo mimořádně fyzicky i psychicky náročné. Pokud člověk není na takovou zátěž zvyklý, musí se to projevit :-( I když jsem 3 týdny před závodem chodil běhat už jen na pás a zkusil si i 4 hodinovou zátěž na páse, tohle byl zatím můj nejdelší běh a i čas strávený pohybem včetně chůze. Do této akce jsem absolvoval max. 100 km a i tuto vzdálenost jsem vždy částečně chodil. Takže nejhůře dopadla chodidla s krvavými puchýři, které si vyžádali ošetření od maséra a doktora, a díky horku které v centru bylo a protože bohužel dost trpím pocením, mám odřený obličej, krk, třísla apod. Jen pro zajímavost jsem během akce vypil asi 15 - 20 litrů tekutin, iontové nápoje, čistou vodu a vodu s chia semínky. Dost mi pomohlo, že jsem nemusel opouštět pás a vodu mi průběžně doplňovali členové štafety "Pásovci", za což jim děkuji. Namožení pohybového aparátu beru jako samozřejmost, s tím se dalo počítat, proto jsem si raději vzal po akci týden dovolené :-)

Radek Šimčík, nejlepší ze štafetových běžců, uběhl přes 70 km:
Uběhl jsi nejvíc a byl tak nejlepším štafetovým běžcem. Jak hodnotíš zvolenou strategii střídání vaší štafety?

Závod jsem osobně chtěl pojmout jako přípravu na maraton, který mě čeká 3. května. Chci ho zaběhnout pod 3 hodiny, což znamená průměrné tempo 14 km/h. Optimistický plán byly tudíž 4 hodinové úseky po 14 kilometrech s 5-hodinovými pauzami, v nichž by se protočili ostatní členové štafety. Můj osobní výsledek je tedy kombinací toho, že jsem si ze začátku nadbíhal pro případ krize (místo 56 km jsem tak po 4 hodinách měl 57 km) a toho, že někteří kamarádi z týmu už toho měli celkem dost a já jsem se cítil, jestli se to tak dá říct, celkem čerstvý na dvě půlhodinky rychlostí 13,3 km/h. Myslím, že jako tým jsme moc strategii neřešili, ladili jsme to v průběhu podle aktuálních pocitů a formy. Bylo by bývalo asi efektivnější se točit po půl hodině, ale já jsem si sobecky stál za svými čtyřmi hodinami. Po taktické stránce máme tedy pro příště na čem pracovat :)

Kateřina Dobisíková, kapitánka štafety "Raneři":
Myslíte si, že zvolená strategie byla důležitým klíčem k vítězství?

Nemyslím si, že hrála klíčovou roli. Důležitý byl i režim před závodem, někteří z nás měli týden hodně hektický a nedostatek spánku, což se hned projevilo. Taky jsme neměli všichni úplně natrénováno. Byl to spíš hec, impulz k tomu začít zase pořádně trénovat.

David Koribský, 3. místo v individuálním závodě (118 km) a spoluorganizátor akce:
Která část závodu byla nejnáročnější? Měla vliv noční tma a ráno to bylo veselejší?

Jak už tomu bývá, nejnáročnější je vždycky noc! Zde se vždycky rozhoduje závod. To se potvrdilo i při této akci. Ráno už je vždycky veselo, běží se přece do cíle! :)

Z podobných akci jsem si odvezl zvyk, že poslední minuty závodu patři mezi ty nejkrásnější. Běžci se vždy snaží vymáčknout ze sebe úplné maximum, a tak jsem do posledních 15 minut dal všechny zbylé sily. Poslední minutu jsem končil v tempu 17km/hod a měl jsem pocit, že se nad pasem snad vznesu. :) pro tyto pocity štěstí a vyčerpání ultramaratony běhám. Jsou to pro mě vždycky nejkrásnější momenty, které si odnáším jako motivaci do dalších podobných závodu. 

V přílohách najdete celé rozhovory se zmíněnými účastníky akce.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím