Novinka

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 12

Zájemci o členství, více info zde

JAK na detox?

26. 1. 2016

Jaro přináší dobu očisty – silnice se omývají od nánosů soli a štěrku, květiny se přesazují do větších květináčů... a naše těla potřebují to samé. Ale jak na to? Zeptali jsme se profíků...

Slova detox a jarní očista na nás útočí ze všech stran. Proto jsme navštívili Davida Dvořáka, poradce pro zdravý životní styl z OMEGA centra sportu a zdraví a vyzpovídali ho...

Co to vlastně je DETOX?

Detox (neboli detoxikace) je vlastně očista organizmu. Dlouhodobě se nám v těle ukládá spousta škodlivin – těch, co se do něj dostávají v chemikáliích v některých potravinách, anebo těch, co v těle přirozeně vznikají jeho chodem. Z toho plyne, že se organizmu čas od času musí od těchto nečistot ulevit nastavením vhodné detoxikační stravy. Nejčastěji dochází k očistě střev, jater a ledvin, protože tyto orgány mají největší vliv na přeměnu živin, které přijímáme.

Proč bychom se měli vrhnout na detox právě na jaře?

Jaro je co do očisty ideální, protože zimní období na nás zanechává stopy jako jsou prodělaná zimní onemocnění, nedostatek slunečního svitu, deprese, nedostatek pohybu. Na jaře se může optimálně sloučit naše pozitivní nálada s detoxikací, což bude mít za výsledek kvalitní očistu organizmu.

V OMEGA centru jsou ve stálé nabídce různé fresh džusy. Kdy byste doporučil jejich konzumaci?

Freshe, tedy čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, je dobré pít ke svačině nejlépe dopoledne, kdy tělo v průběhu následujícího dne dokáže efektivně přijaté látky využívat. Doporučoval bych k němu zařadit např. hrst vlašských ořechů, aby nás tato svačina dostatečně zasytila. Ovocný cukr (fruktóza) zpravidla není tolik škodlivý jako cukr klasický bílý (sacharóza), a proto by se spíše ovocný fresh hodil i jako svačina před tréninkem. Ideální je fresh ve zředěné formě jako odměna po tréninku. V OMEGA centru nabízíme také fresh s řepou či mrkví, který můžeme doplnit zázvorem, a má tak výborné antioxidační účinky, posílí imunitu a dodá energii.

Můžete poradit i se skladbou jídelníčku?

Vhodná detoxikační strava by měla obsahovat hodně zeleniny zejména kořenové (petržel, mrkev, celer). Vůbec všechna zelenina působí na detox těla, takže i brokolice, špenát, červená řepa, česnek by neměly chybět. Často se používá ostropestřec mariánský na detox jater, aloe vera nebo vláknina (inulín) pro zažívací systém.

Stačí jeden detox ročně, abychom byli zdraví po zbytek roku?

To nelze zaručit, protože každý organizmus je znečištěn jinak. Někdo má ve zvyku konzumaci očistných potravin dlouhodobě a někdo se jim vyhýbá. Proto lze spíše doporučit výše uvedené potraviny konzumovat častěji v rámci běžné stravy.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Podporujeme


Czech Raft Women Team - TR OMEGA
Czech Raft Women Team - TR OMEGA
další sportovci »

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím