Akce

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 27.3.2019: 10

Zájemci o členství, více info zde

HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR neregistrovaných tenistů 12.-14. 4. 2019 v OMEGA centru

4. 5. 2019

HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR neregistrovaných tenistů 12.-14. 4. 2019 v OMEGA centru

XV. ročník Halového mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí ukončilo zimní sezonu 2018/2019 mezi amatérskými tenisty. Mistrovství se poprvé uskutečnilo v tenisové hale OMEGA centrum sportu a zdraví v Olomouci a změna to byla výborná. Skvělé služby nejmodernějšího sportovního centra na Moravě spojené s navazujícím zázemí hotelu NH Collection Olomouc Congress sousedícího přímo s centrem dávalo hráčům a jejich doprovodu skvělé, nejen sportovní, vyžití po celé tři dny turnaje. 

Během pátečního dne se rozehrál turnaj kategorie čtyřhra muži. Plán herního dne byl jasný. Odehrát turnaj ve skupinách s přesným klíčem a postupem do sobotních vyřazovacích bojů. Tento cíl se splnil, takže sobotní ráno rozřazovalo dvojice na ty úspěšné i na ty, co tolik štěstí již neměly.

V rámci sobotního dne se k mužské čtyřhře přidala také čtyřhra žen a turnaj partnerů mistrovství, které jsou již tradiční součástí tohoto turnaje.

Předváděná kvalita hry od všech účastníků byla maximální. Každý, kdo postupoval, jak v hlavním pavouku, tak také v pavouku útěchy, se radoval z každého vyhraného zápasu, protože ho posouval k možnosti si turnaj zahrát i v neděli, která je určená pro ty nejúspěšnější a nejlépe připravené dvojice. Pro ostatní, kterým štěstí již tolik nepřálo, byla možnost si odpočinout a zrelaxovat ve wellness zóně sportovního centra, která byla po celý turnaj hráčům i jejich doprovodu k dispozici.

Sobotní den přinesl několik zajímavých, ale i překvapivých okamžiků. Zejména v ženském deblu, kdy nasazené favoritky Kamila Kubicová s Ivou Koóšovou prohrály v semifinále s brněnskými hráčkami Alenou Klemovou a Renatou Svobodovou. Všechny smutky a případné sportovní křivdy však zakončil druhý hrací den pozitivně, a to na slavnostním galavečeru určeném pro všechny hráče i jejich doprovod v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Kromě vyhlášení některých soutěží zde byl připraven zajímavý a bohatý společenský program.

V neděli se dohrávala semifinálová utkání mužů hlavního pavouka a následně všechny finále, včetně finále B čtyřhry mužů a čtyřhry žen. Všichni přítomní diváci upřímně konstatovali, že sledovat tenis s takovým nasazením od všech borců, je mnohem záživnější než některá utkání přenášená TV.

V semifinále mužské čtyřhry se sešly zkušené dvojice, obhájci z loňského roku Jaroslav Svoboda s Pavlem Šubrtem proti Radimovi Janíčkovi s Alešem Omachlíkem. Druhé semifinále tvořili hráči Marcel Bryška s Alešem Vaculíkem proti Martinu Benešovi a Josefu Havlíčkovi. Oba zápasy byly maximálně vyrovnané. V obou případech rozhodoval o postupu do finále set třetí a ten určil, že se v něm utkají loňští vítězové Svoboda se Šubrtem proti vítězům z roku 2014 Bryškovi s Vaculíkem.

Ve finále B mužské čtyřhry se utkali bratři Martin a Marek Höklovi proti slovenským bratrům Miloši a Peterovi Michelovým. Úspěšnější v tomto klání byla brněnská dvojice bratrů Höklových, kteří ve dvou setech zaslouženě zvítězili.

Ve finále ženské čtyřhry se měly proti sobě utkat „namotivované“ již zmíněné Alena Klemová s Renatou Svobodovou proti domácím hráčkám Lucii Hallamové a Janě Hejné, které zatím celý turnaj zvládaly bez zaváhání a procházely jím jako druhé velké favoritky. Bohužel však zdravotní problémy jedné z hráček neumožnily toto finále odehrát,  a tak po skreči se Mistryněmi stala olomoucká dvojice Lucie Hallamová a Jana Hejná.

Finále mužského deblu začalo lépe pro Svobodu s Šubrtem, kteří relativně lehce vyhráli první set 6:1. Druhý set již byl dramatičtější a maximálně vyrovnaný a končil v tiebreaku. Ten nakonec rozhodl o tom, že finále skončí po dvou setech a z titulu Mistra a zároveň obhajoby loňského roku se budou radovat Jaroslav Svoboda a Pavel Šubrt.   

Věříme, že olomoucké mistrovství navázalo na tradici tohoto turnaje velmi důstojně a posunulo jeho kvalitu zase o kousek dál a hráči budou na tento turnaj vzpomínat jen v dobrém.

Na závěr bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat všem partnerům turnaje za jejich podporu a spolupráci při zajištění a organizaci této akce:

Hlavní partneři: Bartoň a Partner s.r.o., Maloobchodní síť Hruška, spol. s r.o., Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., Statutární město Olomouc.  

Partneři: MOTO MORAVA s.r.o., ŠUMAVSKÝ PRAMEN distribuce Olomouc s.r.o., JAN GRÉZL, SYLVA GRÉZLOVÁ - HARYSERVIS II., U.S.G. POL s.r.o., NUTREND D.S., a.s., GEMO a.s., BOHEMIA SEKT, s.r.o., OpenWine, s.r.o., Lion Sport s.r.o., Atlant taxi s.r.o., MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o., Sklenářství Bubeník, Vlasová kosmetika L´Oréal Professionnel, Kosmetika Balsamis, Vrtal s.r.o., AVON COSMETICS, spol. s r.o., ZPV Rožnov, s.r.o. a Olomoucký kraj.

S přátelským pozdravem a na viděnou na příštích turnajích se těší

Jana Sovová, Daniel Malý

 

Konečné pořadí turnaje HMČR neregistrovaných tenistů:

Finále A - čtyřhra muži:

 1. Svoboda Jaroslav – Šubrt Pavel
 2. Bryška Marcel – Vaculík Aleš
 3. – 4. Janíček Radim – Omachlík Aleš, Beneš Martin – Havlíček Josef
 1. - 8. Rafaja Jiří – Vilím Daniel, Ábel Michal – Kalinčík Marek, Florián Marek – Lejsal Ondřej, Bartoš Ján – Zrnčík Patrik

9.- 16. Matuška Jiří – Fojtaník Tomáš, Michel Miloš – Michel Peter, Bořil Miloslav – Tománek Ondřej, Šimon Lubomír – Škerko Libor, Malý Daniel – Šuler Marek, Hökl Marek – Hökl Martin, Houdek Tomáš – Veselík Lukáš, Dalloš Marek – Peřina Robin

 

 

Finále B čtyřhra muži:

 1. Hökl Marek – Hökl Martin
 2. Michel Miloš – Michel Peter
 3. – 4. Šimon Lubomír – Škerko Libor, Houdek Tomáš – Veselík Lukáš

5.-8. Matuška Jiří – Fojtaník Tomáš, Bořil Miloslav – Tománek Ondřej, Malý Daniel – Šuler Marek, Dalloš Marek – Peřina Robin

 

Finále A čtyřhra ženy:

 1. Hallamová Lucie – Hejná Jana
 2. Klemová Alena – Svobodová Renata
 3. – 4. Koóšová Iva – Kubicová Kamila, Dluhošová Andrea – Tioková Petra

5.-8. Bulíčková Aneta – Švécarová Pavlína, Kodešová Iva – Eliášová Zuzana, Konrádová Lenka – Vančová Slavomíra

Finále B čtyřhra ženy:

 1. Bulíčková Aneta – Švécarová Pavlína
 2. Kodešová Iva – Eliášová Zuzana
 3. Konrádová Lenka – Vančová Slavomíra

 

Turnaj partnerů:

 1. Slezák Jaroslav – Lapčík Martin
 2. Bartoň Michal – Hynek Patrik
 3. – 4. Zachoval Přemysl – Čermák Jiří, Malý Daniel – Skokan Karel

5.-6. Atisha Jorge – Sovová Jana, Dürrbeck – Fedorko

7.-8. Lollek Pavel – Rolinc Milan, Kosatík Tomáš – Soška Jakub


1-misto-muzi.jpg 1a.jpg 1b.jpg 2-misto-muzi.jpg 2a.jpg 3-misto.jpg 3a.jpg 3b.jpg 4.jpg 5.jpg 6-1-misto-zeny.jpg 6a.jpg 7-3-misto-zeny.jpg 8-1-misto-utecha-zeny.jpg 9-2-misto-utecha-zeny.jpg 57154616-463375194202155-8870561883900346368-n.jpg img-20190414-114932-1.jpg img-20190414-115005.jpg img-20190414-115012.jpg img-20190414-122705.jpg g.jpg gtr.jpg


pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

 • POZOR - změna v rezervačním systému:

  V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím