Akce

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí

9. 9. 2020

Vážení tenisté, partneři a přátelé turnaje,

šestnáctý ročník Mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí je za námi. Každý rok má svoje specifika a i ten letošní si jich vybral hned několik a rovnou plnými doušky. Počasí a jeho nejistá předpověď již asi nikoho nepřekvapí, ale se světovou pandemií koronaviru asi i největší skeptik nepočítal. A jak všichni, tak i náš turnaj byl tímto faktorem výrazně ovlivněn.

Nejdříve došlo ke změně termínu, kdy na náš tradiční zářijový termín v Prostějově byl přesunut z května jejich neuskutečněný turnaj ATP a bohužel nový termín se již nepodařilo zde domluvit. Takže po dlouhých dvanácti letech spolupráce s Prostějovem a téměř na poslední chvíli se hledala adekvátní náhrada. Další zásadní vliv tato krize měla na nejistotu ve společnosti, co se kdy a jak může vůbec pořádat, obavu ze samotné nákazy mezi hráči, omezení cestovat, ale také ekonomická omezení a nejistota tradičních sponzorů této akce. Pro pořadatele i samotné hráče nepříliš optimistické vyhlídky. Ale jak z úvodní věty vyplívá, naštěstí se vše podařilo.

Dovolte mi tedy po tomto úvodním shrnutí poděkovat všem, kteří se na úspěšné realizaci tohoto ročníku podíleli a bez nichž by se turnaj v novém termínu i místě nemohl uskutečnit.

Děkujeme OMEGA centru sportu a zdraví a TJ MILO Olomouc, že nám poskytli zázemí a dostatek tenisových kurtů, tak abychom mohli turnaj odehrát za všech povětrnostních podmínek.

Děkujeme Olomouckému kraji a statutárnímu městu Prostějov, že nám poskytli podporu i při všech těchto změnách.

Děkujeme všem partnerům za jejich podporu,  zejména Maloobchodní síť Hruška, Wienerberger cihlářský průmysl,  Petru Rejmanovi a Petru Polákovi z U.S.G. POL s.r.o. a dále: DECATHLON, Šumavský pramen, MAKRO, Balsamis, RESPORTICA, NUTREND, OpenWine, Bohemia Sekt, Atlant taxi, L´Oreál Professionnel, velkoobchod Vrtal či GEMO a.s.

Chtěl bych poděkovat organizačním pracovníkům – rozhodčím Danovi, Elišce a Honzovi za jejich přístup a profesionalitu, Jirkovi Hrabalovi za spolupráci s TJ MILO a zejména JANĚ SOVOVÉ za velkou pomoc s přípravou celé této akce.

A na závěr bych chtěl poděkovat také vám všem hráčů a účastníkům turnaje, že jste se nenechali odradit všemi těmito specifiky dnešní doby a do Olomouce jste z celé České republiky od Karlových Varů až po Ostravu a Slovensko v hojném počtu a kvalitě dorazili.

Díky vám všem, velmi si vážím vaší důvěry a přátelství.

 

Mistrovství se uskutečnilo ve dnech 29.-30.8.2020 v Olomouci ve dvou kategoriích.

DVOUHRA MUŽI, kde se v sobotu ráno odprezentovalo 44 singlistů. Hráči byli rozlosováni do třinácti skupin, kde se utkali na jeden set každý s každým o 2 postupová místa do play-off, kde se již hrálo na dva sety. Ve skupinách k žádným velkým překvapením nedošlo a favorité si pohlídali svůj postup. Odpolední a podvečerní utkání, která se odehrála i v hale, již přinesla řadu velkých bitev i méně šťastných okamžiků, na které možná doplatil antukový specialista Radek Janků proti Robertu Schwanovi.

Nedělní brzké ráno bylo určeno pro dohrávky sobotních utkání  - zde byla vystavena po velkém boji „konečná“ pro jednoho z velkých favoritů Jardu Svobodu od Tomáše Homoli, který pak v následném kole ukončil i účast nasazené jedničky Petra Rejmana. V ranních dohrávkách se pomalu začali rýsovat i nové tváře turnaje -  Tomáš Schromm, na jehož raketě skončili slovenský Michal Ábel a následně Robert Schwan, a Lukáš Veselík, který porazil Jaromíra Kříže a následně Martina Kubáta. O trošku jednoduší postup měl Martin Sopko, který vyřadil Milana Brežného a v dalším kolem mu skrečoval zápas další favorit Marcel Bryška.

Semifinále proti sobě postavilo dva Tomáše, brněnského Schromma a karlovarského Homolu. Zápas to byl do stavu 1:1 na sety velmi vyrovnaný, ale set třetí rozhodl o tom, že pevnější nervy měl tentokrát Tomáš Schromm a zaslouženě zvítězil 6:3,4:6 a 6:0. A jak to vyhodnotil Tomáš Homola? „Tělo mohlo, ale hlava to už nedávala“. 

Ve druhém semi se utkali brněnský Lukáš Veselík s Martinem Sopkou z Mladé Boleslavy. I tento zápas byl plný hezkých výměn, ale také emočních výlevů, které přiklonily vítezství k Lukášovi v poměru 6:4;6:2.

Finále se již z důvodu pokročilé hodiny odehrálo celé v hale. Zde se projevila i výhoda rychlého povrhu pro herní styl Lukáše Veselíka, který ve dvou setech 6:4 a 6:3 zaslouženě zvítězil nad Tomášem Schrommem a stal se vítězem tohoto ročníku.

Ve FINÁLE „B“ nebo-li tzv. útěše se ze zaslouženého vítězství těšil jablunkovský hráč Marek Mojak, který ve finále porazil Ondřeje Darivčáka z Karlových Varů. Jen pro zajímavost to byl souboj „nejvýchodnějšího hráče proti nejzápadnějšímu“.  

Druhou soutěží tohoto turnaje byla ČTYŘHRA MUŽI, kde se odprezentovalo sedmnáct dvojic, které doplnily i dva ženské páry. I zde byl systém hry stejný, nejdříve skupiny na set a následně play-off a útěcha již na sety dva. Zde bych chtěl nejdříve zmínit ženské dvojice, které sice nedokázaly postoupit do finálového pavouka, ale prokázaly svoje kvality v pavouku útěchy, kde porazily ostatní mužské dvojice a zaslouženě se utkaly v jeho finále, které zároveň rozhodlo, že putovní pohár pro nejlepší ženskou dvojici si pro letošní turnaj odvezou domácí, olomoucké hráčky Jana Sovová s Markétou Procházkovou.

V hlavním pavouku čtyřhry na sebe upozorňovali zejména Víťa Krejčiřík s Alešem Vaculíkem, kteří deblovou dvojici složili až na turnaji. Znají se ale řadu let, jejich herní styl jim sedí, a tak dokázali přehrát i tradiční deblové páry a zaslouženě se dostali do finále. Druhou finálovou dvojicí byla dvojice slovenských hráčů Matěj Fekete s Milanem Brežným. Také oni předváděli špičkový tenis, kdy na jejich raketách skončili černí koně turnaje Veselík se Schrommem, kteří již měli skalp Svobody se Šubrtem.

Také finále deblu se z důvodu deště muselo odehrát v hale. Zápas to byl do posledního míče vyrovnaný. První set pro sebe získali v poměru 6:3 Moraváci, druhý zase Slováci 6:4, takže o vítězi musel rozhodnout set třetí, který po dohodě obou párů byl Super tie-break a skončil 10:3 pro slovenskou dvojici, takže Mistry pro rok 2020 se ve čtyřhře stávají Matěj Fekete a Milan Brežný ze Slovenska.

Závěrem si dovolím ještě jednou vám všem velmi poděkovat.  Za spolupráci organizátorům turnajů MalyOpen, organizačnímu týmu turnaje Mistrovství, podporu partnerů, města i kraje a hlavně důvěru vás hráčů v tento turnaj a systém turnajů MalyOpen.

S úctou k vám

Daniel Malý      

Hlavní organizátor akce

 

Na tomto odkaze naleznete celou galerii fotografií z letošního vydařeného Mistrovství ČR neregistrovaných tenistů 2020 s mezinárodní účastí: https://www.rajce.net/u1266013 (nutné zadat: jméno: Omegacentrum, heslo: LMČR2020)

 

Konečné pořadí turnaje:

Finále dvouhra A:

 1. Veselík Lukáš 3+4
 2. Schromm Tomáš 3+3

3.-4. Homola Tomáš 3+2, Sopko Martin 3+2

5.-8. Rejman Petr 3+1, Schwan Robert 3+1, Kubát Martin 2+2, Bryška Marcel 3+1

9.-16. Sýkora Radek 2+1, Svoboda Jaroslav 2+1, Ábel Michal (Slovensko)3+0, Janků Radomil 2+1,

Krejčiřík Vít 3+0, Kříž Jaromír 3+0, Vaculík Aleš 2+1, Brežný Milan (Slovensko) 2+1

17.-22. Maliňák Tomáš 2+0, Havlíček Lukáš 2+0, Vápeník Erik 2+0,

Dočekal Milan 1+0, Šenkýř David 2+0, Fekete Matěj (Slovensko)2+0

 

Finále dvouhra B:

 1. Mojak Marek 1+4
 2. Darivčák Ondřej 0+4

3.-4. Navrátil Michal 1+2, Pikula Tomáš 1+2

5.-8. Cendelín Přemysl 1+1, Pavlinec Roman 0+2, Nudera Josef 1+1, Holuša Radim 0+2

9.-16. Bílý Jan 0+1, Staněk Robin 0+1, Nahálka Radoslav 1+0, Němec Jindřich 1+0,

Salajka Robert 1+1, Kňáva Jiří 1+0, Janeček Lukáš 1+0, Chmelař Daniel 1+0

17.-22. Žamboch Jaroslav 0+0, Lolek Drahoslav 0+0, Dalloš Marek 1+0,

Dvořák Radim 1+0, Vávra Ladislav 0+0, Malý Daniel 0+0

 

Čtyřhra finále A.

 1. Brežný Milan – Fekete Matěj (Slovensko) 2+3
 2. Krejčiřík Vít – Vaculík Aleš 1+3

3.-4. Veselík Lukáš – Schromm Tomáš 2+2, Kříž Jaromír – Sýkora Radek 3+1

5.-8. Svoboda Jaroslav – Šubrt Pavel 2+0, Vápeník Dušan – Vápeník Erik 2+1,

Pazdera Jaroslav – Zedník Petr 2+1, Folta Robin – Rapák Martin 1+1,

9.-13. Střílek Jiří – Hrdina Michal 1+0, Nudera Josef – Malášek Martin 1+0,

Dočekal Milan – Havlíček Lukáš 1+0, Hrabal Jiří – Vymazal Tomáš 2+0,

Němec Jindřich – Tománek Ondřej 1+0

 

Finále čtyřhra B:

 1. Sovová Jana – Procházková Markéta 0+2
 2. Bulíčková Aneta – Doležalová Petra 0+1

3.-4. Navrátil Michal – Nahálka Radoslav 0+1, Kalinčík Marek – Ábel Michal (Slovensko) 0+0

5.-6. Bílý Jan – Janeček Lukáš 0+0, Černý Tomáš – Fiala Tomáš 0+0


p1060725.jpg p1060750.jpg p1060768.jpg p1060776.jpg p1060791.jpg p1060911.jpg p1060938.jpg p1060951.jpg p1060961.jpg p1070034.jpg p1070039.jpg p1070056.jpg


pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

 • POZOR - změna v rezervačním systému:

  V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


MiFin
VIP KURZY na EUR a USD již od částky 5.000,- Kč

více informací »

MiFin
všechny nabídky »

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím