Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 12

Zájemci o členství, více info zde

Kvalitní komunikace, základ dobrých vztahů

10. 1. 2013

Kvalitní komunikace … základ dobrých vztahů

Je to známá pravda, není to nic nového, přesto o psychologii dorozumívání i nedorozumění mezi lidmi většinou víme velmi málo. Seznamte se proto alespoň s několika základními pravidly. Jsou jednoduchá, aplikovat je zvládne každý, přesto mohou výrazně pomoci k vylepšení vašich vztahů jak v rodině, tak na pracovišti.

Pravidlo č. 1: Poskytujte „zpětnou vazbu“!

Když vám někdo něco sděluje (a je přitom jedno, jestli to říká tváří v tvář, telefonuje, píše emailem nebo cestou sms), dejte mu najevo, že jste jeho sdělení přijali a že ho „slyšíte“.  A nejen to, potvrďte jakkoli, že jeho sdělení rozumíte. O tom, že jste obsah sdělení vašeho komunikačního partnera „slyšeli“ a správně pochopili, budete partnera nejlépe informovat tak, že stručně, vlastními slovy, zopakujete, co jste od něj slyšeli.  Poskytování zpětné vazby v komunikaci je základní předpoklad pro předcházení konfliktům a nedorozuměním. Bez ní si nikdy nebudete jisti, že jste opravdu slyšeli přesně to, co váš komunikační partner říkal.

Věřte, že situace, kdy jeden něco říká a druhý slyší něco jiného, mnohdy i zcela opačného jsou v naší komunikaci na denním pořádku!

Pravidlo č. 2: Nevěřte na telepatii!

Sdělujte otevřeně to, co chcete a co nechcete. Nikdy nepředpokládejte, že váš komunikační partner vaše přání či názory „vycítí“. Až na vzácné a mimořádné chvilky v těch nejintimnějších vztazích většina vašich komunikačních partnerů tyto schopnosti neprojeví!  Svá přání a potřeby se naučte srozumitelně formulovat a vyslovovat. Jen tak mohou být alespoň některá z nich naplněna.

Pravidlo č. 3: Přizpůsobujte pružně formu a styl komunikace roli, kterou právě zastáváte

Každý z nás v životě zastává celou řadu životních rolí. Máme-li rodiče, zastáváme roli dítěte. Máme-li děti, zastáváme roli rodičů. Máme-li podřízené, zastáváme roli nadřízeného. Máme-li nadřízeného, zastáváme roli podřízeného. V životě přijímáme a „hrajeme“ řadu dalších rolí. Ke každé životní roli, patří trochu jiné formy komunikace.  Jistě budete souhlasit, že v roli rodiče komunikujeme se svými dětmi jinak (využíváme jiné formy komunikace) než například na poradě s nadřízeným. Kdybychom se svým nadřízeným jednali naprosto stejně jako se svými dětmi, pravděpodobně bychom ve své pracovní pozici příliš dlouho nevydrželi.  Komunikace bude plynulá a bezkonfliktní pouze za předpokladu, že ji pružně přizpůsobíme životní roli, ve které se právě nacházíme. Pozor! Je to dost namáhavé, ale vaši námahu komunikační partner většinou ocení.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800
MČR I.VT FISAF 2018

MČR I.VT FISAF 2018

09. 10. 2018
5.-7. října se konalo třídenní Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Do boje vyrazilo 10 děvčat z AK OLOMOUC! více »
První podzimní závod FISAF I.VT Praha Petřiny

První podzimní závod FISAF I.VT Praha Petřiny

26. 09. 2018
Testování formy před MČR a MS proběhlo tento víkend v Praze. AK OLOMOUC je připraveno:) více »
 

Zrušení saunových ceremoniálů

25. 09. 2018
Zrušení saunových ceremoniálů více »
INSTITUT ESTHEDERM + PREZENTACE + SPOUSTA DÁRKŮ!

INSTITUT ESTHEDERM + PREZENTACE + SPOUSTA DÁRKŮ!

10. 09. 2018
INSTITUT ESTHEDERM + PREZENTACE + SPOUSTA DÁRKŮ! více »
Přijďte si zatrénovat s 2. Mužem roku 2018!

Přijďte si zatrénovat s 2. Mužem roku 2018!

07. 09. 2018
více »
Další akce a novinky »

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


Cafe Hájek
-10 % SLEVA mimo denní menu 11:00 - 14:00 hod.

více informací »

Cafe Hájek
všechny nabídky »

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím