müsli MIX

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 12

Zájemci o členství, více info zde

Jak müslet zdravě

OMEGA MÜSLÍ ZDRAVĚ

Stravovací zvyklosti a výběr potravin mají vedle pravidelného pohybu klíčový význam pro naše zdraví. Odborníci se shodují, že nejdůležitějším jídlem je jednoznačně snídaně – ta nastartuje metabolismus a má vliv na psychickou i fyzickou výkonnost v zaměstnání nebo ve škole.

Snídaně by měla tvořit až 30 % z celkového denního energetického příjmu. Proto je vhodné zamyslet se nad jejím složením, abychom našemu tělu dodali vyvážený mix všech důležitých živin pro optimální start do nového dne.

Ideální variantou jsou tedy snídaňové cereálie. Na trhu je celá řada lákavě vypadajících „super zdravých“ müsli. Jsou ale skutečně vhodné? Zkuste se někdy podívat na jejich složení, budete překvapeni, kolik tam najdete cukru, ztuženého tuku, stabilizátorů…a to rozhodně nepatří mezi zdravé ingredience, které bychom chtěli ve své snídani mít.

Základem jsou sacharidy

Ty by měly tvořit cca 60 %. Nejdůležitějším druhem jsou polysacharidy neboli složené sacharidy, které mají nízký glykemický index a dostatek rozpustné i nerozpustné vlákniny.
Zdroj: ovesné, ječné, žitné, pohankové vločky, kukuřičné lupínky…
Přísun rychlé energie nám zajistí sacharidy jednoduché – ty je vhodné volit z přírodního zdroje, tedy hlavně z ovoce.

I tuky jsou podstatnou součástí

V našem jídelníčku by měly tvořit do 30 %. Nejlepší volbou jsou kvalitní polynenasycené tuky s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin – omega 3 a omega 6.
Zdroj: různé druhy ořechů a semínek

Bílkoviny – nepodceňovat, ale nepřehánět

Doporučené množství je cca 10 – 15 %. Každý sportovec ví, že jsou základní stavební jednotkou organizmu a hlavně svalů. Mají ale spoustu dalších důležitých funkcí. Pro náš organizmus je nutné přijímat plnohodnotné bílkoviny, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny.
Zdroj: mléko, jogurt, tvaroh,…

Ideální variantou jsou tedy snídaňové cereálie. Na trhu je celá řada lákavě vypadajících „super zdravých“ müsli. Jsou ale skutečně vhodné? Zkuste se někdy podívat na jejich složení, budete překvapeni, kolik tam najdete cukru, ztuženého tuku, stabilizátorů…a to rozhodně nepatří mezi zdravé ingredience, které bychom chtěli ve své snídani mít.

Müslete zdravě, chutně, vyváženě a jednoduše!

Teď máte možnost vzít odpovědnost za svoje zdraví do vlastních rukou. Namíchejte si mix obilovin, sušeného ovoce, oříšků a semínek dle vaší fantazie a udělejte si OMEGA mix přesně podle své chuti.

Nabízíme obiloviny v BIO kvalitě i vlastní sušené ovoce bez přidaného cukru (domácí). Ovoce i oříšky krájíme na menší kousky, abyste si vychutnali každé sousto. To vše balíme do praktického pevného dobře uzavřeného sáčku.

Aby váš OMEGA mix byl nejen chutný, ale i nutričně vyvážený a odpovídal doporučovanému zastoupení základních živin, nechte se inspirovat následujícími doporučeními:

MUŽI

 • Průměrná energetická hodnota snídaně pro muže je 2200 – 2700 kJ
 • 1 vyvážená porce by měla obsahovat: 60 g vloček, 45 g sušeného ovoce, 20 g oříšků a semínek
 • 1 tubus = 750 g směsi (360 g vloček, 270 g ovoce a 120 g semínek a oříšků)
 • 1 tubus = 6 porcí snídaní, 1 porce = 125 g směsi
 • 1 snídaně (125 g směsi) průměrně obsahuje: 79 g sacharidů, 11 g bílkovin a 9 g tuků
 • 1 tubus by měl tedy průměrně obsahovat: 470 g sacharidů, 65 g bílkovin a 55 g tuků
 • 100 g by tedy mělo průměrně obsahovat: 65g sacharidů, 9 g bílkovin, 7 g tuků

ŽENY

 • Průměrná energetická hodnota snídaně pro ženu je 1800 – 2250 kJ
 • 1 vyvážená porce by měla obsahovat: 45 g vloček, 34 g ovoce, 15 g oříšků a semínek
 • 1 tubus = 750 g směsi (360 g vloček, 270 g ovoce a 120 g semínek a oříšků)
 • 1 tubus = 8 porcí snídaní, 1 porce = 94 g
 • 1 snídaně (94 g směsi) průměrně obsahuje: 59 g sacharidů, 8 g bílkovin a 7 g tuků
 • 1 tubus by měl tedy průměrně obsahovat: 470 g sacharidů, 65 g bílkovin a 55 g tuků
 • 100 g by tedy mělo průměrně obsahovat: 65g sacharidů, 9 g bílkovin, 7 g tuků

Pozn. k sestavování vašeho vlastního MIXu: Každá surovina má uvedeny nutriční hodnoty na 1 porci, což je objednávané množství. 1 porce má určitý počet jednotek, který představuje její objem v tubusu (1 jednotka je cca 120 ml kelímek).

Pro vyvážený tubus doporučujeme:
6-7 jednotek zobání
4 jednotky ovoce
1-2 jednotky ořechů a semínek

Pro kompletní snídani je nejlepší zkombinovat váš OMEGA mix s jogurtem (nejlépe bílý jogurt do 3,5 % tuku), jogurtovým mlékem, podmáslím, kefírem, tvarohem, polotučným kravským mlékem nebo sojovým mlékem (pro ty, kteří mají alergii na kravské mléko).
Doplníte tak plnohodnotné bílkoviny.

Vitamíny a minerály nejlépe získáte, když svůj OMEGA mix obohatíte kouskem čerstvého ovoce.

Po takové snídani budete mít spoustu energie, budete se cítit fit, dodáte tělu vše, co po ráno potřebuje a přitom nezatížíte metabolizmus přemírou tuků, jednoduchých cukrů a chemických látek. Co víc si přát?

Je vhodný OMEGA mix také na svačinu?

Určitě ano. Jen si dejte poloviční množství než na snídani a můžete ho zkombinovat např. s ovocným 100% džusem s dužinou.

Jaký je vhodný mix pro děti?

Naučit děti správně a pravidelně snídat je jedna ze základních věcí, jak příznivě ovlivnit jejich zdraví. Základ opět budou tvořit vločky. Zkuste je z jedné třetiny nahradit čoko kuličkami nebo medem slazenými pukanci. Přidejte ovoce dle jejich chuti a navrch můžete dodat trochu barevných lentilek nebo čokoládové hoblinky. S mlékem nebo tvarohem a kouskem čerstvého ovoce to bude ideální kombinace.

Jaké vločky vybrat?

Vyzkoušejte více variant a poznáte, které vám budou nejvíce chutnat. Ideální varianta je mix ze dvou či tří druhů. Všechny jsou nutričně hodnotné a mají velké množství rozpustné i nerozpustné vlákniny.
Ovesné vločky – jsou vyrobeny ze zrna ovsa bezpluchého, s výjimečnou chutí a s obsahem lehce rozpustné vlákniny. Oves má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy.
Pohankové vločky – jsou vyrobeny z pohanky, která je nutričně a dieteticky hodnotná, lehce stravitelná, s obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů. Pohanka má příznivý vliv na cévní systém, játra a trávicí ústrojí, především díky rutinu, který zvyšuje pružnost krevních kapilár a reguluje vysoký krevní tlak.
Žitné vločky – jsou vyrobeny ze zrna žita ozimého, které obsahuje vysoký podíl vitamínů skupiny B a některých minerálních látek. Podporují peristaltiku střev.
Ječné vločky - vznikají z broušeného zrna ječmene, který je bohatý na některé minerály a vitamíny, zejména vitamíny skupiny B, které pomáhají chránit před záněty kůže, podněcují funkci jater a regulují hladinu tuku v krvi.
Špaldové vločky - vznikají ze zrna pšenice špaldy, která je výjimečná svým složením a zajímavou ořechovou chutí. Špalda je bohatá na bílkoviny, vitamíny a hořčík, nezatěžuje trávicí ústrojí. Tuk v nich obsažený má vysoký podíl nenasycených mastných kyselin.
Bio kukuřičné lupínky - jsou vyrobeny z kukuřičného zrna bez přidání cukru a soli. Obsahují největší množství sacharidů ze všech obilovin a jsou bohaté na řadu minerálních látek a vitamínů.

Jaké suroviny vybírat, když se snažím hubnout?

Pokud se snažíte hlídat váhu, inspirujte se doporučovaným množstvím jednotlivých složek ve vašem OMEGA mixu. Nepřidávejte si do mixu přislazované obiloviny, burisony a čokoládové hoblinky. Z ovoce vybírejte v největším množství např. jablka, jahody, hrušky. Na přislazení přidejte brusinky či rozinky. OMEGA mix vždy konzumujte společně s jogurtovým mlékem, kefírem či podmáslím. Docílíte tak vyvážené snídaně se všemi důležitými živinami ve správném poměru.

Co když si nevím rady s namícháním svého OMEGA mixu?

Nejlepší způsob je probrat to s našimi poradci pro zdravý životní styl. Společně sestavíte vyvážený a chutný mix, který bude přesně pro vás.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

 • POZOR - změna v rezervačním systému:

  V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


Cafe Hájek
-10 % SLEVA mimo denní menu 11:00 - 14:00 hod.

více informací »

Cafe Hájek
všechny nabídky »

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím