Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Pivo a zdraví

18. 6. 2011


Kdo by se s chutí nenapil našeho národního nápoje? Víte ale, jaký vztah má pivo k našemu zdraví? Na toto téma se vede řada odborných diskuzí nejen v hospůdkách…pojďme to tedy  rozebrat i my.

Pivo obsahuje mnoho vitaminů (především vitaminy skupiny B) a dalších látek (hořčík, draslík, fosfor…), které při střídmé konzumaci můžou působit příznivě proti vzniku aterosklerózy, přispívají ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu („dobrý“ cholesterol), snižují stres, podporují krevní oběh, snižují riziko onemocnění srdce a cév a  upravují vysoký krevní tlak. To není špatné, že? Ale pozor, jmenované pozitivní účinky platí při konzumaci 1-3 piv za den!!!

Odpůrci tohoto nápoje tvrdí, že se po pivu tloustne, že pivo je droga a vzniká na něj návyk, že poškozuje játra, ledviny a způsobuje nadměrné odumírání mozkových buněk. V uvedeném tvrzení je však možno slovo pivo nahradit pojmem alkohol – ten opravdu v nadměrném množství (nad 40-60 g/den, odpovídá 4 a více piv) může způsobovat vážné zdravotní problémy.

Pivo a tloustnutí
Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které člověka uklidňují a také podporují sekreci žluči, čímž příznivě ovlivňují trávení. Pivo také povzbuzuje chuť k jídlu díky vysokému glykemickému indexu. To má za následek vyšší příjem potravin, který může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Po pivu samotném se tedy netloustne, ale po nadměrném požívání ostatních potravin ano. Podle výzkumů je riziko nadváhy u mírných pijáků piva nižší, než u abstinentů nebo silných pijáků. Pivo obsahuje 400 až 500 kilokalorií v 1 litru a je tak kaloricky chudší než např. jablečná šťáva, mléko nebo cola (www.abecedazdravi.cz).

Je pivo vhodné pro sportovce?
Nealkoholické pivo mohou pít i sportovci. Má vhodnou tzv. osmolalitu, tzn., že je v podstatě isotonickým nápojem, má zhruba stejný osmotický tlak jako krev, a také poskytuje "rychlé kalorie" - je vhodné k doplnění energie po sportovním výkonu.

TAKŽE NA ZDRAVÍ…ALE S ROZUMEM!

 

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800
DĚTSKÝ KEMP S AEROBIKEM

DĚTSKÝ KEMP S AEROBIKEM

16. 06. 2020
AK Olomouc pro vás od 17.8. do 21.8. připravil LETNÍ KEMP SVĚTA KOUZEL S AEROBIKEM, který je určen dětem ve věku 4 - 15 let. více »
AKCE KOSMETIKA 2+1 DÁREK BRONZ REPAIR SUNKISS

AKCE KOSMETIKA 2+1 DÁREK BRONZ REPAIR SUNKISS

16. 06. 2020
více »
VAŠE LIGA

VAŠE LIGA

15. 06. 2020
více »
THAJSKÉ MASÁŽE

THAJSKÉ MASÁŽE

02. 06. 2020
AKCE ČERVEN více »
ŠATNY, WELLNESS ZÓNA A VNITŘNÍ PROSTOR KAVÁRNY OD PONDĚLÍ 25.5. OPĚT V PROVOZU

ŠATNY, WELLNESS ZÓNA A VNITŘNÍ PROSTOR KAVÁRNY OD PONDĚLÍ 25.5. OPĚT V PROVOZU

21. 05. 2020
více »
Další akce a novinky »

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.
© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím