Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 12

Zájemci o členství, více info zde

Pivo a zdraví

18. 6. 2011


Kdo by se s chutí nenapil našeho národního nápoje? Víte ale, jaký vztah má pivo k našemu zdraví? Na toto téma se vede řada odborných diskuzí nejen v hospůdkách…pojďme to tedy  rozebrat i my.

Pivo obsahuje mnoho vitaminů (především vitaminy skupiny B) a dalších látek (hořčík, draslík, fosfor…), které při střídmé konzumaci můžou působit příznivě proti vzniku aterosklerózy, přispívají ke zvýšení hladiny HDL cholesterolu („dobrý“ cholesterol), snižují stres, podporují krevní oběh, snižují riziko onemocnění srdce a cév a  upravují vysoký krevní tlak. To není špatné, že? Ale pozor, jmenované pozitivní účinky platí při konzumaci 1-3 piv za den!!!

Odpůrci tohoto nápoje tvrdí, že se po pivu tloustne, že pivo je droga a vzniká na něj návyk, že poškozuje játra, ledviny a způsobuje nadměrné odumírání mozkových buněk. V uvedeném tvrzení je však možno slovo pivo nahradit pojmem alkohol – ten opravdu v nadměrném množství (nad 40-60 g/den, odpovídá 4 a více piv) může způsobovat vážné zdravotní problémy.

Pivo a tloustnutí
Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které člověka uklidňují a také podporují sekreci žluči, čímž příznivě ovlivňují trávení. Pivo také povzbuzuje chuť k jídlu díky vysokému glykemickému indexu. To má za následek vyšší příjem potravin, který může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Po pivu samotném se tedy netloustne, ale po nadměrném požívání ostatních potravin ano. Podle výzkumů je riziko nadváhy u mírných pijáků piva nižší, než u abstinentů nebo silných pijáků. Pivo obsahuje 400 až 500 kilokalorií v 1 litru a je tak kaloricky chudší než např. jablečná šťáva, mléko nebo cola (www.abecedazdravi.cz).

Je pivo vhodné pro sportovce?
Nealkoholické pivo mohou pít i sportovci. Má vhodnou tzv. osmolalitu, tzn., že je v podstatě isotonickým nápojem, má zhruba stejný osmotický tlak jako krev, a také poskytuje "rychlé kalorie" - je vhodné k doplnění energie po sportovním výkonu.

TAKŽE NA ZDRAVÍ…ALE S ROZUMEM!

 

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800
Dočasné omezení provozu.

Dočasné omezení provozu.

20. 03. 2019
20. 3. - 19. 4. 2019 více »
OMEGA CENTRUM V NOVÉM

OMEGA CENTRUM V NOVÉM

11. 03. 2019
revitalizace centra včetně rozšíření více »
 

Oprava sauny

22. 02. 2019
Oprava sezení v sauně více »
Saunové ceremoniály

Saunové ceremoniály

20. 02. 2019
Ceremoniály více »
DÁRKOVÝ POUKAZ v hodnotě 1 000 Kč, 2 000 Kč na  krásné obočí a řasy.

DÁRKOVÝ POUKAZ v hodnotě 1 000 Kč, 2 000 Kč na krásné obočí a řasy.

13. 02. 2019
Vyberte si : formování a barvení, permanentní makeup nebo paletky se zapečeným stínem. více »
Další akce a novinky »

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


PROLIFE - cesta za zdravým životem
5% sleva pro nové klienty z OmegaKlubu

více informací »

PROLIFE - cesta za zdravým životem
všechny nabídky »

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím