Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Proč se nechat otestovat?

18. 6. 2011

Kolem nás je celá řada nejrůznějších informací ohledně zdravého životního stylu, zázračných rad a tipů jak zhubnout, jak se cítit fit, jak znovu nepřibrat….. Některé rady jsou míněny dobře, jiné méně - zkrátka, je velmi obtížné se v tom zorientovat.

Nicméně vy - čtenáři těchto stránek už jste jistě dávno pochopili, že žádné univerzální rady příliš nefungují ani neexistují žádné zázračné metody či pilulky.

Jediná metoda, která má skutečné výsledky je aktivní přístup k sobě samému, tedy pravidelná pohybová aktivita a zdravá vyvážená strava. A co je nejdůležitější je nejenom začít, ale především vytrvat, přijmout nový-zdravější životní styl jako běžnou součást denního života.

Jak ale začít?

Každá, i malinká změna ke zdravějšímu já, je chvályhodná, ale nejefektivnější způsob, jak nastartovat celkovou změnu, je nechat se otestovat odborníkem, zjistit, jak na tom ve skutečnosti jste, podívat se pravdě do očí a určit si startovací bod. Nespoléhejte se jen na povrchní tabulková doporučení, ale chtějte znát své skutečné hodnoty, na kterých budete moci pracovat. Není se čeho bát, se vším vám rádi poradí odborníci v diagnostice OMEGA centra sportu a zdraví.

Základem diagnostiky by měl být vždy vstupní pohovor, zjištění vašeho způsobu života, zdravotních či jiných omezení atd.
Velmi populární a rozšířená metoda je vyšetření složení těla (nejčastěji se provádí na základě bioimpedance, např. přístrojem BODYSTAT, TANITA, INBODY), tato nenáročná metoda vám podá relativně přesnou informaci o množství tělesného tuku, aktivní tělesné hmoty, vody a zjistíte např. i váš energetický výdej a další zajímavé informace o vašem těle.

Jak jste na tom s fyzičkou vám odpoví zátěžové vyšetření, provádí se nejčastěji na běžícím páse nebo na ergometru. Pro širokou veřejnost je lepší absolvovat test, který nenutí jít až do úplného maxima, protože u netrénovaných jedinců hrozí ukončení testu dříve než je skutečné maximum, což ovlivní výsledky. Takový vhodný test prověří výkonnost vašeho kardiovaskulárního systému a co je nejdůležitější, dokáže přesně určit pásmo tepové frekvence, které byste měli při aerobní pohybové aktivitě dodržovat. Budete tak „spalovat“ mnohem efektivněji, zvýšíte svoji kondici a cvičení bude bezpečné.

Užitečným a zajímavým doplňkem služeb může být vyšetření aktivity autonomního nervového systému, tedy zhodnocení výkonu vašeho řídícího systému. Je dobré vědět, na kolik let vaše tělo skutečně funguje. Tato vědecky ověřená metoda se jmenuje spektrální analýza variability srdeční frekvence. Vyšetření není nepříjemné, klient střídá 2 polohy leh a stoj po pěti minutách.

S těmito získanými informacemi o stavu a fungování vašeho těla a doporučeními ušitými vám na tělo bude cvičení mnohem efektivnější a změna bude viditelná a trvalá. Teď zbývá jediné – otestovat se, začít a makat!

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800
KVALIFIKACE NA HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ

KVALIFIKACE NA HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ

11. 02. 2020
MALÝ OPEN více »
Nová sezóna VAŠÍ LIGY

Nová sezóna VAŠÍ LIGY

16. 01. 2020
více »
PROVOZ CENTRA PŘES VÁNOCE

PROVOZ CENTRA PŘES VÁNOCE

12. 12. 2019
více »
Dárkové poukazy na masáže a fyzioterapii od Mgr. Zdeňka Bartla

Dárkové poukazy na masáže a fyzioterapii od Mgr. Zdeňka Bartla

10. 12. 2019
více »
Masáže od Sovy

Masáže od Sovy

10. 12. 2019
více »
Další akce a novinky »

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Podporujeme


ODDÍL KANOISTIKY SKUP OLOMOUC
ODDÍL KANOISTIKY SKUP OLOMOUC
další sportovci »

Nabídky partnerů


MiFin
VIP KURZY na EUR a USD již od částky 5.000,- Kč

více informací »

MiFin
všechny nabídky »

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím