skupinové aktivity

Zájemci o členství, více info zde

typy skupinových cvičení

POMALÉ LEKCE - JÓGA, PILATES, SM  SYSTÉM

Gentle yoga - Marcela Šperlínová

Gentle jóga je výrazně lehčí, jemnější a jednodušší variantou silové Power yogy. Je vhodná pro začátečníky a zvládnou ji i senioři vyššího věku. Pomáhá proti bolestem zad a je ideální pro dopolední protažení a posílení celého těla a odbourání stresu a napětí. Adaptováním pozic jógy se uvolní záda, klouby, posílí se svaly celého těla a zlepší se dýchání, Cvičení vám celkově zlepší držení těla a zvýší vaší kondici. 


Gentle yoga Gentle yoga Gentle yoga


Aero Yoga - Radka Holíková (Janáková)

Aero Yoga, jinými slovy antigravity yoga nebo beauty yoga k nám přišla ze Španělska. V České republice je jen několik center, kde můžete zažít jogu, aniž byste se dotýkali země. Tato odnož jógy je doslova balzámem pro lidi, kteří trpí bolestmi zad a především krční páteře. Při cvičení nezatěžujeme kosterní systém, takže ji zvládnou i ti, kteří se zbytečně obávají silových jógových pozic. Komplexně má toto cvičení blahodárný účinek na prokrvení mozku, skvělý vliv na stav vaší pokožky a je nejlepší prevencí proti vráskám. Vhodné pro dospělé a pro ty, kteří mají alespoň nějakou zkušenost s jógou.

 


AERO YOGA AERO YOGA


Wellness yoga - Monika Medřická

Wellness jóga je cvičení proti bolestem zad a ideální pro odbourání stresu a napětí. Adaptováním pozic jógy uvolníme záda a klouby, posílíme a protáhneme svaly celého těla, zbavíme se napětí a zharmonizujeme tělo a mysl. Cvičení vás povede ke změně pohybových stereotypů a ke zlepšení držení těla. Cvičí se ve volném oděvu a naboso při tlumeném osvětlení. Wellness jógu zvládne každý.


Wellness yoga Wellness yoga Wellness yoga


Vinyasa Power yoga - Radka Holíková (Janáková)

Power jóga je příjemná, klidná a pohodová. Nepotřebujete téměř nic, jen váš dech a vědomé řízení a kontrolu těla. Power jóga je zaměřena na harmonii těla a mysli, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbourání stresu a napětí. Je vhodná jako prevence před bolestmi zad, které jsou často způsobeny civilizačními vlivy, špatným držením těla, špatnými pohybovými návyky a jednostranným zatížením. Power jóga je prostě super. Cvičení je vhodné jen pro dospělé, případně je možné se domluvit individuálně s lektorkou, zda může absolvovat lekci také dítě. 


Vinyasa Power yoga Vinyasa Power yoga Vinyasa Power yoga


Flow yoga - Radka Janáková, Jana Vykydalová

Lekce Flow yoga je vhodná pro začátečníky. Využívá pozic z hathajógy, soustřeďuje se na uvolnění, protažení a jemné posílení těla v nenáročých pozicích s důrazem na dech a výdrž. Jemná jóga Vám přinese harmonii jak pro tělo, tak pro mysl a duši. Bude pro Vás pevným, klidným a bezpečným přístavem v bouři všechních dní.


vinyasa yoga vinyasa yoga vinyasa yoga


Vinyasa yoga in warm - Radka Holíková (Janáková)

Vinyasa yoga je založená na dýchání. Slovo vinyasa znamená „pohyb sladěný s dechem“. Yoga v tomto stylu tedy znamená, že budete plynule provádět jednu ásany za druhou v souladu s nádechem a výdechem. Cvičení upravuje peristaltiku, metabolismus, endokrinní systém, neurovegetativní systém, imunitní systém, kardiovaskulární systém. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu.

Vinyasa yoga in warm se cvičí při teplotě 25 - 35 stupňů celsia.


FLOW YOGA FLOW YOGA FLOW YOGA


Jóga pro muže - Radka Holíková (Janáková)

Jóga pro muže může být i fyzicky náročnější a klade si za cíl vybudovat správné svalové napjetí i rovnovážnou mysl. Svaly se stanou viditelnými, budou funkční a pružné, tak aby rozvíjely sílu, ale zároveň neomezovaly tělo, jak tomu bývá u jiných silových praxí.

 

Ve starověké Indii cvičili jógu pouze muži – ženy nebyly považovány za dost silné a disciplinované, aby ji mohly zvládnout. Až v 60 letech minulého století v západní Evropě a v Americe se stala „doménou“ žen.

Většinou za to mohou předsudky a představa asexuálních na kost vyhublých asktetů zasukovaných v těch nejkrkolomnějších pozicích, která vyvolává jakési ušklíbání ze strany našich mužů.

 

Jóga je přitom ideálním doplňkem posiloven a kompenzací jak sedavého způsobu života, tak stresujícího prostředí podnikání a zaměstnání v nadnárodních obřích společnostech. Stovky studií dnes dokazují její blahodárný vliv na organizmus, takže stačí se jen rozhodnout a přijít vyzkoušet, sami uvidíte a hlavně ucítíte ten rozdíl :-)!

 

Pilates - Daniela Richterová, Jana Lébrová, Hana Lebriez

Pilates je oblíbené zdravotní cvičení pro začátečníky i pro pokročilé. Tato cvičební metoda probíhá zejména na zemi, bez hudby s obrovským důrazem na bezchybné vykonávání cviků a správné a koncentrované dýchání. Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání.


Pilates Pilates Pilates Pilates 2 Pilates 2 Pilates 2 hana-lebriez.png


SM system - Světlana Mihulová

SM Systém je rehabilitační cvičení, které slouží jako prevence a pro léčbu bolesti zad. Zaměřuje se na zdravotní složku cvičení a správného posílení ochablého svalstva a protažení svalstva zkráceného. 

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.


2019-08-14-18.jpg 2019-08-14-19.jpg 2019-08-14-20.jpg 2019-08-14-21.jpg


Face yoga - Světlana Mihulová

Obličejová jóga nebo gymnastika či self-lifting je cvičení, které navrací obličejovým svalům pružnost, pevnost, plnost a celému obličeji jasné kontury, které jsme měli v mládí. Prozáří a omladí pleť. Aneb obličej bez vrásek, plastik a botoxu.

Jedná se o trénink obličejových svalů (posilování a protahování), kdy dosahujeme mladistvějšího vzezření o 5 až 15 let neinvazivní metodou. Je to metoda bez skalpelu, botoxu a jiných nejen bolestivých, ale i nebezpečných metod. Eliminujeme již vzniklé vrásky. Zpomalíme příchod nových vrásek, prozáříme a vypneme naši pleť, navrátí se nám jasné kontury obličeje a docílíme zdravého, plného, mladistvého krásného vzezření.

Když pomineme silný estetický efekt, má velmi pozitivní dopad i na náš organizmus, a to díky rozproudění lymfy, okysličení celého organizmu a stimulace reflexních bodů v obličeji.

Cvičit můžete začít v jakémkoliv věku a kdekoliv. Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozdě. 

 


dsc-6328.jpg dsc-6334.jpg dsc-6348.jpg obli-zejov-i-gym.jpg dsc-6408.jpg dsc-6409.jpg obli-zejov-i-gym-2.jpg


HORMONÁLNÍ CVIČENÍ se Světlanou Mihulovou

Je kombinace dynamické sestavy cviků pro tělo i obličej v rytmu dechu. Přirozenou cestou dochází k vyrovnání hormonální hladiny ženy a má omlazující účinky.  Odstraňuje příznaky menopauzy, premenstruačního syndromu, potíže při menstruaci, polycystické vaječníky, potíže s plodností, odblokovává svalové spazmy... Aktivuje hormonální systém.  

Cvičení pro těhotné - Rebeka Dubeňová, Eva Celtová

Čekání radostného přírůstku je jedním z nejkrásnějších období v životě. Každopádně nebudeme si lhát, je to období náročné. Každá nastávající maminka je originál a své těhotenství prožívá jinak. Tělo i psychika prochází velkými změnami, které kladou zvýšené nároky. Zkrátka je to doslova jiný stav. Pokud jste ale zdravá mamina, pak pamatujte, že jste těhotná, ne nemocná. Cvičení je zaměřené na celkový rozvoj fyzické zdatnosti za použití protahovacích, posilovacích a kompenzačních cvičení s využitím pestré škály cvičebních pomůcek.Je vhodné pro těhotné  i ženy po porodu. 


2020-02-13-3-web.jpg 2020-02-13-4-web.jpg 2020-02-13-5-web.jpg


POSILOVACÍ LEKCE

Problem zones, Břišní pekáč, Břicho express - Soňa Suchánková, Simona Dřímalková

Všechny tyto lekce jsou zaměřeny na cvičení břicha, boků a hýždí. Jedná se o systém cvičení na tvarování a formování postavy s hubnoucími účinky, které v poslední době plní sály všech fitness center. Cvičení neobsahuje žádnou choreografii a nemusíte umět žádné názvosloví. Ke cvičení se využivají různé cvičební pomůcky jako činky, tyče, stepy, bosů, gumy na posilování, overbally, fitbally.


Problem zones Problem zones Problem zones Břicho express Břicho express


BOSU (Cardio bosu ) - Eva Celtová, Soňa Suchánková

Bosu cvičení je intenzivní cvičební lekce s využitím balanční podložky BOSU. Jedná se o cvičení určené pro zpevnění svalů celého těla.

CARDIO BOSU - střídání aerobní aktivity a posilování, která je bez choreografie. Cvičení komplexně posílí celé tělo, zlepší funkci kardiovaskulárního systému, posílí hluboký stabilizační systém, formuje problémové partie a speciálně břišní svalstvo.

BODYBALANCE, FIT BOSU - V této hodině posilujete CORE – střed těla pomocí balančních cvičení, srovnáte si páteř, protáhnete ztuhlé svaly a posílíte ty, které mají tendenci k ochabování (břicho, hýždě).


HOT a WARM core HOT a WARM core HOT a WARM core HOT a WARM core


INTERVAL WORKOUT- Eva Celtová

TABATA je kardiovaskulární trénink, který prokazatelně zlepšuje výkonnost a fitness ve velmi krátkém čase – 14 minut. Cvičení se skládá ze šesti až sedmi 20 sekundových cviků prováděných na 100 %, proložených dobou odpočinku 10 sekund. Klíčem k efektivitě v Tabata cvičení se jeví krátké intervaly odpočinku mezi cvičením. Zapojíte všechny svalové skupiny, kvalitně nastartujete odbourávání tuků.


HIIT a DEEPWORK HIIT a DEEPWORK


​TRX - funkční trénink

TRX - Radek Šimčík, Martin Vacek, Barbora Dušková, Romana Šprinclová, Marcela Hrbáčková

Zapojte do tréninku váhu svého těla a vyzkoušejte speciální lekci funkčního tréninku určenou pro individuální nebo skupinovou formu. Budujte funkční sílu a vytrvalost spojenou s rozvojem stability, koordinace, flexibility a mobility. Cvičení je vhodné pro všechny úrovně fyzické zdatnosti, zátěž si přizpůsobujete sami.

Více o TRX se dozvíte ZDE.


TRX 1 TRX 1 TRX 1 TRX 1 2020-01-22-3-web.jpg 2020-01-22-4-web.jpg 2020-01-22-5-web.jpg 2020-06-10-5-web.jpg 2020-06-10-7-web.jpg img-1583-10a.jpg img-1594-12a.jpg


Funkční trénink, Kruhový trénink - Pavel Krejčíř, Eva Celtová

Fenomém posledních let, kdy cvičení, které je zaměřené na kondici a na svalovou koordinaci vychází z běžných pohybů, které člověk provádí ve všech 3 rovinách. Cvičení tak respektuje přirozený pohyb člověka a zaměřuje se na efektivní zapojení všech svalových skupin do pohybu. Díky tomu dochází ke komplexnímu rozvoji těla a velice efektivní zvyšování kondice a kvalitnímu rozvoji svalového aparátu. Používájí se pomůcky jako TRX, RIP, kettlebells, powerbag, plyobox, volné váhy, Gun-ex, lebert atd.


2019-08-01-8.jpg 2019-08-01-9.jpg 2019-08-01-10.jpg 2019-08-01-11.jpg 2019-08-01-12.jpg eva-celtova-004.jpg


HOT a WARM LEKCE

HOT a WARM CORE - Soňa Berková, Eva Celtová, Jana Vykydalová

Hot  a Warm Core je statické cvičení s vlastní váhou těla ve speciálně vyhřívaném prostoru zaměřené na formování postavy, redukci tělesného tuku, redukci celulitidy, zlepšení kvality pokožky, zvýšení kondice a odstranění bolestí zad. Hot Core cvičení využívá zejména balanční cviky pomocí pomůcek jako je BOSU, overbal, expander, které zaručí mimo výše uvedené výhody i zpevnění hluboké svalstva středu těla. Cvičení v teple dokonce snižuje chuť k jídlu a spálíte při něm dvakrát více energie než při cvičení v běžné teplotě. Mezi další přednosti a výhody cvičení Hot Core je rychlejší zahřátí svalů, šlach a kloubů a rychlejší nastartování metabolismu. Hot Core vám také zajistí odplavení škodlivých látek z těla, pročistí lymfatický systém, zvýší kapacitu plic, zlepší imunitu a krevní oběh. Cvičení a formování postavy v teple je navíc příjemným relaxačním a antistresovým zážitkem, které vás v nevlídném podzimním počasí a zimních mrazech příjemně nabije novou energií a naladí dobrou náladou a endorfiny. Cvičení trvá 60 nebo 90minut. 

Noste si sebou vždy dva ručníky a dostatek tekutin. 

HOT YOGA - Jana Vykydalová

Ve speciálně vyhřívaném prostoru na teplotu 38-42°C si zacvičíme sestavu po sobě navazujících ásan a několik dechových cvičení. Pozice jsou sestavené tak, aby protáhly a posílily celé tělo. Hot yoga vychází z klasické hatha yogy. Cvičení yogy v teple má oproti klasickému cvičení desítky zdravotních pozitivních účinků. Čistí lymfatický systém, stimuluje funkci endokrinních žláz, detoxikuje tělo od škodlivých látek, posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak, zlepšuje krevní oběh, intenzivně prokrvuje všechny orgány v těle a zlepšuje funkci kloubů, vazů a šlach. Cvičení je vhodné na odstranění nebo snížení potíží s nespavostí, diabetem, migrénou, artritidou a astmatem. Cvičení v teple dokonce snižuje chuť k jídlu a spálíte 3x více energie než na aerobiku. Má vynikající estetické účinky na odbourávání tělesného tuku, redukci celulitidy a zlepšování kvality pokožky. Cvičením v teple uvolníte mysl, zbavíte se stresu a deprese. Cvičíme 90 minut. Noste si sebou 2x ručníky a dosttaek tekutin.

CARDIO LEKCE

Zumba - Zuzana Polesová

Zumba je taneční fitness program, který vytvořil kolumbijský fitness trenér a choreograf Alberto „Beto“ Perez. Zumba představuje aerobní trénink – jedná se o formu intervalového tréninku, využívá se  „přerušovaný trénink“. Střídají se pomalé a rychlé skladby. Tepová frekvence se po dobu tréninku udržuje v aerobní zóně, zvyšuje se a klesá s měnící se skladbou.


Zumba Zumba Zumba Zumba


Latino - Vilém Šír

Naučite se několik latinsko-amerických tanců - samba, chacha, rumba, jive, salza. Rozhýbejte celé tělo, přijďte si užít spousty zábavy. Lekce jsou plné energie, tance a skvělé atmosféry.


2019-07-11-3.jpg 2019-07-11-4.jpg 2019-07-11-2.jpg


JAMZ DANCE - Petra Michlová

JAMZ dance je hodina plná tance různých tanečních stylů . Jedná se o cardio fitness skupinové cvičení, plné zábavy, skvělé dynamické hudby a choreografií vhodných pro všechny věkové skupiny bez ohledu na úroveň pokročilosti. JAMZ dance garantuje spálení spousty kalorií, tvarování problémových partií a načerpaní pozitivní energie! 


2019-08-01-14.jpg 2019-08-01-16.jpg 2019-08-01-17.jpg 2019-08-01-18.jpg


Cardio body - Simona Hovorková, Dominika Handlová

Taneční spalovací lekce s profesionální lektorkou Míšou Schwarzovou a Dominikou Handlovou. Dostanete se do kondice, budete redukovat váhu zábavnou cestou, budete rozvíjet koordinaci a také rytmické cítění. Lektorky na lekcích střídají step cardio a dance cardio. 


2019-08-01-2.jpg 2019-08-01-3.jpg 2019-08-01-4.jpg 2020-06-16-2-web.jpg 2020-06-16-3-web.jpg 2020-06-16-6-web.jpg


Step cardio - Aneta Filípková

Step aerobik je díky přirozenému rozproudění lymfy z dolních končetin a hýždí směrem nahoru nejlepší cvičení na odstranění celulitidy a snížení obvodu stehen, lýtek a boků. Lekce se bude skládat z jednoduchých stepových kroků a je prokládána krátkými intervalovými bloky na formování postavy.


2019-07-15-11.jpg 2019-07-15-13.jpg 2019-07-15-14.jpg 2019-07-15-15.jpg


Trampolínky - Lenka Vondrová

Trampolínky jsou pulzující cvičení, při kterém se kombinují rychlé a pomalé poskoky na speciální trampolínce, která je opatřená madlem. Variace poskoků a cviků na trampolínkách je široká, intenzitu a sílu poskoků určuje instruktor. Skákání na trampolínkách je nejefektivnější způsob cvičení pro: snižování nadváhy, zlepšení nálady, tvarování celého těla, podporu srdeční činnosti, zlepšení fyzické kondice,  posílení svalstva, pročištění těla, zlepšení stability.

 

 


img-1537-4a-kopie.jpg img-1546-5a.jpg Trampolínky Trampolínky Trampolínky Trampolínky Trampolínky Trampolínky


pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


MiFin
VIP KURZY na EUR a USD již od částky 5.000,- Kč

více informací »

MiFin
všechny nabídky »

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím