Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 8

Zájemci o členství, více info zde

Začít a vydržet

10. 1. 2012

Leden, to je doba začátku plnění našich novoročních předsevzetí. Nejčastějšími bývají začít se konečně hýbat, jíst zdravěji, zhubnout! Jenže, většinou všechny naše snahy končívají dříve, než naplno začnou.

Při změně životního stylu následujte těchto 7 pravidel:

1. Začněte hned

Není na co čekat, pokud chcete něco změnit, začněte hned. Popřemýšlejte o pohybu, který vám bude příjemný, klidně zpočátku postačí pravidelná svižná chůze. Nebo si najděte v blízkosti bydliště sportovní centrum a vyberte si z nabídky skupinových cvičení takové, které vás bude bavit.

Vyhoďte všechny sladkosti a zbytky po Vánocích, nakupte hodně ovoce a zeleniny, najděte zdravé recepty.

2. Zvolte si reálný cíl

To znamená zaměřit se na reálné a zdravé hubnutí. Ne, kolik chcete zhubnout (opět na váze, kterou jsme měli v osmnácti letech), ale kolik je možné. Nečekejte zázraky během týdne. Zdravý úbytek hmotnosti je cca 1 kg týdně. Jen tak je organizmus schopný zvyknout si na měnící se podmínky a vypořádat se se změnou bez jo-jo efektu.

3. Zařazujte změny postupně

Nechtějte změnit vše naráz, to většinou vede k neúspěchu a rychlému návratu ke starému způsobu života, protože budete mít pocit, že jste zklamali. Proto si klaďte malé a splnitelné cíle, které dodržíte. Např. začněte snídat nebo svačit, pokud jste některé jídlo vynechávali. Zařaďte do jídelníčku alespoň 2 ks ovoce a 3 ks zeleniny za den. Posuňte večeři max. 3 hodiny před spaním...

Pokud jste vůbec nesportovali, začněte např. s chůzí (místo výtahu schody, parkujte na nejvzdálenějším místě před obchodem, podvečerní procházka místo koukání na televizi...) nebo plaváním...

4. Nefixujte se na váhu

Kontrola hmotnosti stačí 1x týdně. Važte se ráno na lačno na stejné váze. Zbytečně se budete stresovat, pokud se budete vážit každý den a vaše váha bude pořád stejná nebo dokonce o pár deka vyšší. Časová jednotka hubnutí je 1 týden. To je čas, který organismus potřebuje pro vyrovnání se s drobnými prohřešky, které pak třeba vykompenzujeme druhý den delší procházkou. Někdy se dokonce ručička na váze nemusí vůbec pohnout několik týdnů. To neznamená, že se nic neděje, například se musí srovnat metabolismus, hormony, enzymy...a pak teprve začnou být změny viditelné i na váze.

5. Buďte důslední

Pokud se rozhodnete a začnete, buďte důslední. Stanovte si pevný termín, kdy chodíte cvičit a ten striktně dodržujte. Děláte to pro sebe a svoje zdraví, to je nejlepší vnitřní motivace! Zařiďte si např. deníček, kam si budete zapisovat, co jste každý týden splnili a připište tam hmotnost a obvod pasu. Jen tak budete moci hodnotit vaše úspěchy i zpětně.

6. Odměňte se

Pokud se vám daří, odměňte se za to. Pořiďte si nový cvičební dres, ve kterém se budete cítit dobře. Běžte na masáž nebo do vířivky...

7. Používejte motivační prostředky

Na trhu je celá řada různých pomocníků, které zvyšují motivaci ke cvičení. Např. krokoměr vám bude hlídat doporučené množství kroků (10 000 kroků/den), měřič tepové frekvence vám pohlídá tepovou frekvenci, hole na nordickou chůzi vám zefektivní chůzi...

Pokud v tom nechcete být sami, poraďte se s odborníkem na zdravý životní styl třeba u nás v Omega centru sportu a zdraví. Budeme se na vás těšit.

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800
START ANTUKOVÉ SEZÓNY

START ANTUKOVÉ SEZÓNY

08. 04. 2020
více »
OMEGA CENTRUM DO ODVOLÁNÍ MIMO PROVOZ

OMEGA CENTRUM DO ODVOLÁNÍ MIMO PROVOZ

14. 03. 2020
více »
“Aplikace Moje OMEGA”

“Aplikace Moje OMEGA”

20. 02. 2020
více »
KVALIFIKACE NA HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ

KVALIFIKACE NA HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR NEREGISTROVANÝCH HRÁČŮ

11. 02. 2020
MALÝ OPEN více »
Nová sezóna VAŠÍ LIGY

Nová sezóna VAŠÍ LIGY

16. 01. 2020
více »
Další akce a novinky »

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.

Nabídky partnerů


Lion Sport
30% sleva pro členy

Na zboží adidas na www.lionsport.cz


více informací »

Lion Sport
všechny nabídky »

Partneři

© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím