Aplikace
Moje OMEGA
Akce a novinky

Ohlédnutí za Halovým mistrovství České republiky neregistrovaných tenistů s mezinárodní účast

Ohlédnutí za Halovým mistrovství České republiky neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí

Ohlédnutí za Halovým mistrovství České republiky neregistrovaných tenistů s mezinárodní účast

XVIII. ročník Halového mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí ukončilo zimní sezónu 2021/2022 mezi amatérskými tenisty. Mistrovství se po dvouleté pauze zapříčiněné koronavirovými omezeními opět uskutečnilo v tenisové hale OMEGA centra sportu a zdraví v Olomouci a akce to bylo opět výborná. Skvělé služby tohoto moderního sportovního centra a zázemí hotelu NH Collection Olomouc Congress sousedícího přímo s centrem dávalo hráčům a jejich doprovodu skvělé sportovní a společenské vyžití po celé tři dny turnaje.

Během pátečního odpoledne se rozehrál turnaj kategorie „čtyřhra muži“, kde se po několika odhláškách na poslední chvíli zaprezentovalo sedmnáct párů. Plán herního dne byl jasný. Odehrát turnaj ve skupinách s přesným klíčem a postupem do sobotních vyřazovacích bojů.

V rámci sobotního dne se k mužské čtyřhře přidala také čtyřhra žen, kde bylo šest dvojic a turnaj  mixových párů, které jsou již tradiční součástí tohoto turnaje, v počtu jedenácti dvojic.

Předváděná kvalita hry od všech účastníků byla maximální. Každý, kdo postupoval, jak v hlavním pavouku, tak také v pavouku útěchy, se radoval z každého vyhraného zápasu, protože ho posouval k možnosti si turnaj zahrát i v neděli, která je určená pro ty nejúspěšnější a nejlépe připravené dvojice. Pro ostatní, kterým štěstí již tolik nepřálo, byla možnost si odpočinout a zrelaxovat ve wellness zóně sportovního centra, která byla po celý turnaj hráčům i jejich doprovodu k dispozici.

Sobotní den přinesl několik zajímavých okamžiků: ve čtvrtfinále mužské hlavní soutěže se utkaly všechny čtyři nasazené dvojice proti sobě, což zaručovalo drama a zároveň krásnou podívanou již od prvních vyřazovacích zápasů. Zároveň to dávalo velkou šanci i dvojicím, do kterých nebyla vkládána taková naděje a „slušně“ překvapily v základních skupinách.

Také ženský debl se nesl ve znamení velké kvality a vyrovnanosti, protože i zde nebyl pár, který by neochutnal porážku.

Velmi náročný sobotní den, zejména pro některé mixové páry byl po zásluze dovršen na slavnostním galavečeru, který je určený pro všechny hráče i jejich doprovod. V hotelu NH Collection Olomouc Congress byl pro ně připraven zajímavý a bohatý společenský program s hudbou a tanečním vystoupením, ochutnávkou mezinárodních vín a možností si vyzkoušet své štěstí při ruletě.

V neděli se dohrávala semifinálová utkání mužů hlavního pavouka a následně všechny finále, včetně finále B čtyřhry mužů, čtyřhry MIX a posledního utkání čtyřhry žen, které rozhodovalo o konečném pořadí v této kategorii.

V semifinále mužské čtyřhry se sešly dvojice, které mohou zkušenosti z těchto turnajů rozdávat, ale stejně tak i kvalitní mladí vyzyvatelé, kteří nechtěli nic dát zadarmo. Přesto zkušenosti zde převážily a ve finále se utkali zkušení matadoři Marcel Bryška s Alešem Vaculíkem proti Radovanu Chrobákovi s Vladanem Kopelcem. Po dvousetové bitvě se z výsledku 6:3 a 6:2 radovala z titulu mezi amatérskými tenisty ta nejzkušenější dvojice, která se na okruhu MalyOpen pohybuje již přes patnáct let a to Marcel s Alešem, kteří spolu navázali na velké úspěchy, které společně docílili včetně obhajoby z roku 2014.

Ve finále B mužské čtyřhry se utkali Josef Havlíček s Tomášem Fojtaníkem proti hráčům ze Dvora Králové Martinu Mádlem s Miroslavem Vojtíškem. A úspěšnější v tomto klání byla dvojice Havlíček, Fojtaník, kteří zaslouženě zvítězili 9:4.

Poslední zápas ženské čtyřhry, kde se utkaly Lucie Hallamová s Janou Houdek – poslední vítězky HMČR z roku 2019 a dvojicí z Karlových Varů Lucii Kadlecové s Kamilou Frídlovou, již jen upravil konečné pořadí na druhém místě, ale již nemohl ohrozit dvojici Kamilu Kubicovou s Ivou Koóšovou v získání titulu Mistryň pro letošní rok.

Ve finále mixu se utkali karlovarští Kamila Frídlová s Jaroslavem Vrbou a Martina Neuročná s Josefem Havlíčkem a po krásném a vyrovnaném zápasu si poháry pro nejlepší odvezli tenisté do Varů.

Věříme, že olomoucké mistrovství úspěšně navázalo na poslední HMČR z roku 2019 a prodloužilo tradici tohoto turnaje.

Děkujeme všem hráčům, partnerům za důvěru v tento sportovní projekt a také organizačnímu týmu – Janě Sovové, Danielovi Ruprechtovi a Anetě Szkorupové za perfektní přípravu a organizaci této akce.

Partneři:

 • Olomoucký kraj
 • Statutární město Olomouc
 • Maloobchodní síť Hruška, spol. s r.o.
 • Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
 • ELMO a.s.
 • GEMO a.s.
 • S.G. POL s.r.o.
 • ELPREMO spol. s r.o.
 • Zbyněk Švejcar
 • Šumavský pramen
 • OpenWine s.r.o.
 • Bohemia Sekt
 • Atlant taxi
 • Sklenářství Bubeník
 • Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice
 • Loréal Česká republika s.r.o.
 • NH Collection Olomouc Congress hotel
 • raw tyčinky Bombus energy
 • Resort Hodolany

S přátelským pozdravem a na viděnou na příštích turnajích se těší

Daniel Malý a Jana Sovová

Konečné pořadí turnaje Halové Mistrovství ČR neregistrovaných tenistů:

Finále A - čtyřhra muži:

 1. Bryška Marcel – Vaculík Aleš
 2. Chrobák Radovan – Kopelec Vladan
 3. – 4. Páleník Petr – Svoboda Zdeněk, Buďa Vojtech – Švejcar Zbyněk
 4. - 8. Hráček Darek – Trubačík Michal, Liptách Michal (SK) – Kříž Jaromír,

           Bača Juraj (SK) – Zrnčík Patrik (SK), Svoboda Jaroslav – Šubrt Pavel

9.-12. Mádle Martin – Vojtíšek Miroslav, Traj Štefan (SK) – Babinský Marian (SK),

            Herzán Drahomír – Havránek Martin, Vrba Jaroslav – Sokol Karel

13.-17. Beneš Martin – Havlíček Josef, Čermák František – Souček Tomáš,

             Houdek Tomáš – Peřina Robin, Hrdina Michal – Dalloš Marek, Fojtaník Tomáš – Navrátil Michal

 

Finále B čtyřhra muži:

 1. Havlíček Josef – Fojtaník Tomáš
 2. Mádle Martin – Vojtíšek Miroslav
 3. – 4. Hrdina Michal – Dalloš Marek, Čermák František – Souček Tomáš

5.-8. Vrba Jaroslav – Sokol Karel, Navrátil Michal – Fojtaník Tomáš,

         Houdek Tomáš – Pernica Robin, Herzán Drahomír – Havránek Martin

 1. Traj Štefan – Babinský Marian
Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte