Aplikace
Moje OMEGA
Akce a novinky

Rozhovor s vítězkou ITS CUPU, hvězdou minulého týdne, 15ti letou Sárou BEJLEK

Rozhovor se Sárou Bejlek

Rozhovor s vítězkou ITS CUPU, hvězdou minulého týdne, 15ti letou Sárou BEJLEK

Patnáctiletá tenisová naděje Sára Bejlek v neděli ovládla tenisový ITS CUP pořádaný tenisovou akademií ITS na kurtech našeho OMEGA centra a získala premiérový triumf mezi ženami. Úspěch si navíc připsala na turnaji s dotací 60.000 USD, ve kterém získala skalp i 178. hráčky světa, Britky Francesci Jones.

Po zápase, ve kterém argentinské soupeřce Paula Ormaecha nadělila dva kanáry a posunula se o neuvěřitelných 557 míst v žebříčku WTA, jsme Sáru vyzpovídali.

 

Jak se Ti líbil turnaj, který je jeden z prvních s tak velkou dotací?

Je to můj čtvrtý turnaj v dospělých. Začala jsem dvěma turnaji v Turecku, pak na Starých Splavech a teď ITS CUP. Organizací a kvalitou zázemí je tento turnaj nejlepší. Ještě aby ne, když jsem tento turnaj vyhrála. (úsměv)

Co říkáš na kurty tady v OMEGA centru?

Kurty byly výborné. Byla jsem s nimi naprosto spokojená. Je vidět, že se na nich pracuje. Prostě skvělé.

Využívala jsi zázemí zde v OMEGA centru?

Ano, několikrát jsem byla ve fitku, které je teda nádherné, moderní a velké. Jednou jsme byli i ve wellnessu, které je taky úžasné. 

Jak bys hodnotila svůj dnešní finálový zápas?

Ačkoliv výsledek byl 6:0 a 6:0, tak zápas byl velmi vyrovnaný a hodně jsme se tahaly. Nebylo to nic jednoznačného. Ale já jsem zvládla lépe koncovky gemů a to rozhodlo.

S čím jsi do tohohle zápasu vstupovala?

Do zápasu jsem šla s tím, že nemám co ztratit, protože ona je favoritka a to mi velmi pomohlo. Nevyvíjela jsem na sebe žádný tlak. I díky tomu se mi zde podařilo vyhrát.

Jak jsi bojovala s nervozitou během zápasu?

Na začátku jsem byla hodně nervozní, ale po prvním gemu jsem zjistila, že mi nemá čím ublížit. Věděla jsem, že když já zahraji svůj standardní výkon, tak vyhraji.

Jaké byly rady trenéra před zápasem?

Trenér mi říkal, ať jsem hlavně v klidu a hraji si svou hru. Neměnili jsme žádnou taktiku, prostě jsem jen chtěla hrát v klidu.

V čem si myslíš, že jsi byla lepší než tvoje soupeřka?

Hrála taktiku, kterou jsem chtěla hrát já na ni. V tom jsem ale já určitě lepší. V tomhle mě nemohla porazit.

A jaká to byla taktika, kterou jsi na ni chtěla hrát?

Chtěla jsem ji to hrát hodně do backhandu a občas to změnit do forhendu. Když soupeřka zahraje krátký míč, tak do toho jít, nebát se a hrát si hodně to svoje, nenechat se rozhodit.

Ačkoliv jsi tento turnaj ovládla, kde pro tebe byly nejtěžší momenty turnaje?

Nejtěžší byl určitě druhý zápas, kde jsem prohrávala 1:0 na sety a celkově jsem do něj nastoupila se špatně nastavenou hlavou. Ale po prvním setu jsem se vzpamatovala a obrátilo se to. Soupeřka mi to ve třetím setu za stavu 3:0 skrečovala. To mi hodně pomohlo fyzicky.

Jaké jsou tvé další plány na tuto sezónu?

Letos budu hrát na Summer Cupu za družstva do 16 let a poté doufám, že si odpočinu a budu mít volno.

A na závěr, chtěla bys něco vzkázat klientům OMEGA centra Olomouc?

Je zde super zázemí, myslím, že jedno z nejlepších v České Republice. Skvělé fitness, wellness, tenis, prostě nikam jinam nejezděte (smích).

Díky za rozhovor a budeme moc rádi, když na tento turnaj budeš vzpomínat ráda a příští rok se zde opět uvidíme.

Určitě. Na tento turnaj budu vzpomínat velmi ráda a začít kariéru tady v České Republice, kousek od domova v Olomouci, je skvělé a jsem moc ráda, že jsem tu mohla být.

Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte