Aplikace
Moje OMEGA
Akce a novinky

Světový turnaj stolního tenisu WTT Feeder v Olomouci

Světový turnaj stolního tenisu WTT Feeder v Olomouci

Světový turnaj stolního tenisu WTT Feeder v Olomouci

Olomouc a elitní mezinárodní stolní tenis k sobě patří už desátým rokem. Turnaj světového okruhu WTT kategorie Feeder, který znají čeští fanoušci pod původním názvem Czech Open, začínal v hale UP Olomouc a od roku 2017 soutěží špičkoví hráči v OMEGA centru sportu.

I letos v srpnu lákala diváky velká jména. Rakouští mistři Evropy Robert Gardos, Daniel Habesohn a Sofia Polcanová nebo stříbrný olympionik z Ria Japonec Maharu Yoshimura.

Za stoly se představili i čeští reprezentanti, kteří se ale do závěrečných bojů nevešli. Nejblíž k osmifinále měl Tomáš Polanský. „Je to samozřejmě obrovská škoda, protože šanci měl, ale na druhou stranu je pro mě důležité, jak se prezentoval herně. Vítězství je ale vítězství a to je ještě jiná kategorie,“ snažil se najít alespoň nějaká pozitiva reprezentační kouč Josef Plachý.

Ve vyřazovacích fázích dominovali Asiaté. Až na pár výjimek, jako byla nasazená jednička Gardos. V semifinálne ho ale těsně udolal pozdější vítěz z Jižní Koreje Cho Seungmin. V ženském singlu brala zlato Qian Tianyi z Číny.

Čtyřhra mužů nabídla ve finále čistě japonský souboj a ve smíšené čtyřhře se radovali Korejci. V rozhodujícím duelu přehráli jediné evropské finalisty, slovenské duo Ľubomír Pištej a Tatiana Kukuľková.

Na případný domácí úspěch si fanoušci musí počkat minimálně rok, než se světový stolní tenis opět vrátí do Olomouce.

Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte