WHEELCHAIR CZECH OPEN 2022

V OMEGA centru na antukových kurtech jsme si letos přichystali poprvé také tenisty na vozíkách při Wheelchair Czech Open 2022:

Wheelchair Czech Open 2022

29.6. – 2.7.2022

Dvacátý sedmý ročník mezinárodního vozíčkářského antukového turnaje mužů i žen Wheelchair Czech Open 2022 premiérově hostilo OMEGA centrum sportu a zdraví a do Olomouce přilákalo hráče a hráčky z 15 zemí tří světových kontinentů. Turnaj byl zařazen do kategorie ITF Futures a je dotován třemi tisíci Euro. Muži a ženy hrají v elitní kategorii Main Draw a svoji soutěž měli i kvadruplegici (hráči s postižením i horních končetin).

V turnaji se dralo mládí dopředu, což ukázal i výsledek celého hlavního turnaje dvouhry mužů. V 3. kole vyřadil šestnáctiletý Brit Dahnon WARD nasazenou jedničku, polského hráče Kamila FABISIAKa. Vítězství mládí nad zkušeností se pak projevilo i ve finálovém zápase, kdy mladý Francouz Geoffrey JASIAK porazil Martina LEGNERa z Rakouska.

Ve dvouhrách žen bezkonkurenčně vyhrála Francouzka Zoe MARAS a se spoluhráčkou z Rakouska, Christinou PESENDORFER získaly i titul v turnaji čtyřher.

Organizátory akce pro necelou čtyřicítku účastníků jsou Český tenisový svaz vozíčkářů společně s marketingovou agenturou BW Commerce a finančně se podílely i Olomoucký kraj a statutární město Olomouc. Společnou záštitu nad dvacátým sedmým ročníkem převzali Ing. Josef Suchánek (hejtman Olomouckého kraje) a Mgr. Miroslav Žbánek, MPA (primátor statutárního města Olomouc).