Aplikace
Moje OMEGA
Akce a novinky

ITS CUP 2024 zná své vítězky!

17.06. - 23.06.2024

ITS CUP 2024 zná své vítězky!

ITS CUP 2024 ZNÁ SVÉ VÍTĚZKY!

Mezinárodní tenisový turnaj ITS CUP 2024 slavnostně předal trofeje. Ročník 2024 se uzavírá a my již známe všechny vítězky.  Celý týden jsme divákům přinášeli kvalitní profesionální tenis. Mohli jsme společně obdivovat hráčky, které bojovaly o každý míč, šly za svým snem, aby mohly jednou hrát před plnými tribunami diváků na světových grandslamech. 

ITS CUP 2024 psal své příběhy. Úterní den náš turnaj vyšperkovala svým tenisem i úsměvem na rtech tenisová hvězda Lucie Šafářová se svou neteří Annou Dvořáčkovou. Bohužel v super tie-breaku prohrály s čínsko-lotyšskou dvojicí Feng-Vismane 6:3, 1:6, 7:10, a tak use s turnajem rozloučily v 1. kole. 

Česká stálice na turnaji Jesika Malečková bojovala téměř 4 hodiny o postup do čtvrtfinále, několikrát byl ke kurtu přivolán lékař. Po třísetové bitvě Jesika nakonec podlehla semifinalistce německé hráčce Carolině Kuhl, ale i tak patří Jesice velké poděkování za krásnou hru. 

Turnaj opět mohl ukázat divákům nové mladé začínající tenisové naděje. Pro letošní rok si všichni pamatujme jméno "Julie Paštiková". Zápasy šestnáctileté olomoucké hráčky plnily několik dní tribuny diváků. Své pevné nervy prokázala v napínavém třísetovém zápase. Další den smetla soupeřku z kurtu nekompromisně 6:1, 6:1. Julii v postupu turnajem zastavila finalistka turnaje, zkušená korejská hráčka Sujeong Jang. Julie však z tohoto turnaje může odejít se vztyčenou hlavou. V prvním setu zápasu diktovala hru a ukázala divákům krásný promyšlený útočný tenis. Věřme, že ji na našem turnaji budeme pravidelně vídat a že jí pomáháme nastartovat zářivou tenisovou kariéru. 

Koho si letos budeme pamatovat jako vítězku turnaje? První nasazená Anna Bondar, 108. hráčka žebříčku WTA, během celého turnaje prokazovala své kvality. Velmi soustředěně postupovala míč po míči, gem po gemu, zápas po zápasu. A vyplatilo se jí to. V dramatickém závěru finále proti Korejce Sujeong Jang nepovolila a zaslouženě si po výsledku 6:3, 7:6 (7:4) přebírala trofej pro vítězku turnaje dvouher ITS CUPu 2024! Vítězství turnaje Annu Bondar posouvá na 93. místo žebříčku WTA, což ji velmi usnadní vstup na velké tenisové turnaje. 

Turnaj čtyřher zná také své vítězky. Velmi atraktivní souboj na kurtu prokázaly obě dvojice - první nasazené Amina Anshba, Valentini Grammatikopoulou a druhé nasazené Jessie Aney s Lenou Papadakis. Vítězkami turnaje čtyřher se stávají po výhře 6:2, 6:4 - Amina Anshba, Valentini Grammatikopoulou. Moc gratulujeme vítězkám i finalistkám turnaje a děkujeme za krásný tenisový zážitek!

Bez podpory diváků, partnerů turnaje, Olomouckého kraje a Města Olomouc by tento turnaj nemohl existovat. Děkujeme všem jménem pořádající ITS Tennis Academy a OMEGA centra sportu a zdraví a budeme se s vámi těšit na další ročník ITS CUP 2025.