Aplikace
Moje OMEGA

Jak BK Omega postavila družstvo dospělých

Jak BK Omega postavila družstvo dospělých

Jak BK Omega postavila družstvo dospělých

Je tomu více jak rok, když jsme se rozhodli postavit družstvo dospělých. Hlavní motivací klubu je, aby hráči, kteří se blíží plnoletosti, měli kde pokračovat a nemuseli s badmintonem končit. Přípravy začaly již na soustředění ve Vésce, v srpnu 2020, kde jsme domlouvali, kdo bude hrát, kdo upeče koláče, kdo bude jezdit jako rozhodčí a mnohé další. V dalším kroku jsme si objednali nová klubová trika. Ty jsme pak v podstatě na rok schovaly do skříně, kde čekaly na svůj čas.

A tento čas nastal poslední říjnový víkend, kdy náš tým vyrazil na první kolo 3. ligy do Vendryně. Čekaly nás týmy TJ Rožnov pod Radhoštěm, SK Badminton Bohumín 206 a B.O.CHANCE SPORTCLUB METALURG ,z.s. V prvních dvou utkáních se nám podařilo uhájit remízu 4:4, třetí utkání jsme vyhráli 5:3. Původní remíza byla upravena na základě špatného nasazení hráčů a zápas musel být skrečován. Výsledky prvního kola 3. ligy jsou k nalezení pod odkazem a s tím i informace o krásném průběžném 4. místě našeho týmu.

Za tým nastoupil náš předseda Honza, který se na kurtě nakonec našel, a podařilo se mu vyhrát všechny zápasy, což týmu velice pomohlo.  Většinu roku totiž hraje squash a ne badminton. Naštěstí má dobrou pohybovou paměť a vše si vybavil. Po jeho boku s mixu nastoupila naše hráčka Barča, která vyhrála všechny párové disciplíny, ve kterých jsme ji mohli vidět. V deblu ji pak doplnila hlavní trenérka Eliška, která po mnoha letech musela nastoupit i do dvouhry a nezaváhala. Přinesla další tři potřebné body k tomu, aby tým mohl uhrát remízu. Pánskou část doplnil Martin a Matěj, Martinovi se podařilo vyhrát v singlu jeden set, což je dobře. Mohl tak aspoň z části přičuchnout k výhře a věříme, že tento náš odchovanec v příštích kolech ligy dotáhne do vítězného konce celý zápas. Pro Matěje to byla velká premiéra, kdy ještě nikdy na turnaji nebyl. Bojoval s velkým nasazením a díky skreči si odvezl i jedno vítězství. 

Příští kolo se bude hrát v sobotu 27.11.2021 v Akademii Olomouc, kam jste srdečně zváni, pokud to vládní opatření dovolí.

Zpět na badmintonové novinky
Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte