Aplikace
Moje OMEGA

Ohlédnutí za 10 lety juniorského badmintonu v Omega centru

Badminton má v Olomouci dlouholetou tradici, kdy se začíná projevovat už od roku 1970. V roce 2011 začíná ale nová etapa olomouckého badmintonu založením klubu BK Omega Olomouc, která přetrvává až dodnes. Badmintonový klub Omega Olomouc navázal na činnost badmintonového kroužku, který vznikl v roce 2008 s otevřením OMEGA centra sportu a zdraví.

Ohlédnutí za 10 lety juniorského badmintonu v Omega centru
Badminton má v Olomouci dlouholetou tradici, kdy se začíná projevovat už od roku 1970. V roce 2011 začíná ale nová etapa olomouckého badmintonu založením klubu BK Omega Olomouc, která přetrvává až dodnes. Badmintonový klub Omega Olomouc navázal na činnost badmintonového kroužku, který vznikl v roce 2008 s otevřením OMEGA centra sportu a zdraví. 
Zaměřujeme se zejména na práci s mládeží, která má možnost trénovat několikrát týdně. Pravidelně pořádáme turnaje pod záštitou Českého badmintonového svazu pro všechny věkové kategorie, letní soustředění (kondiční i příměstské). Podporujeme trenéry při zvyšování jejich trenérské kvalifikace prostřednictvím trenérských kurzů, seminářů, školení pro rozhodčí, atd. 
Jsme členem Českého badmintonového svazu, Severomoravského badmintonového svazu a České unie sportu. V současnosti organizujeme tréninky pro téměř 50 juniorů, z nichž 20 již vlastní licenci Českého badmintonového svazu a pravidelně se zúčastňují regionálních badmintonových soutěží. Nově nabízíme pro nejmenší děti (5- 9 let) se seznámit s badmintonem prostřednictvím minibadmintonu (menší raketa, menší hřiště, nižší síť).   
V současné době pracuje náš tým pod vedením prezidenta klubu Jana Říhy v trenérském složení Eliška Maixnerová (trenér II.třídy), Zdeněk Chumchal (trenér III. třídy), Barbora Budíková, Tomáš Hroch, Tereza Chumchalová (trenéři  IV. Třídy).
Největší úspěchy:
  • Všichni naši hráči s platnou licencí pravidelně hrají na turnajích v naší oblasti. Celostátních turnajů, na které se bylo nutno probojovat z oblastních turnajů, se pravidelně účastnili Denisa Granátová, Martin Chumchal, Tereza Chumchalová, Vojtěch Minář, Anna Prášilová a Barbora Vrbová. 
  • Náš klub se rovněž pravidelně hrál soutěže družstev mládeže v naší oblasti. 
  • Nezapomínáme i na naše začínající hráče, kteří jezdí na turnaje pro neregistrované hráče.  
  • Účast Martina Chumchala na MČR kategorie U13 v roce 2015, kdy získal 3.místo, a zároveň první medaili z MČR pro klub, ve čtyřhře chlapců s Lukášem Frankem (Orlová)
  • Zisk titulu Mistr České republiky v soutěži družstev pro Martina Chumchala v kategorii U15 v roce 2016, který byl jako jediný hostující hráč vítězného družstva TJ Sokol Polabiny Pardubice.   
  • Účast Vojtěcha Mináře na MČR kategorie U13 v roce 2017 ve čtyřhře chlapců s Ondřejem Lubeníkem (Opava) a získání  1. místa na Přeboru Severomoravské oblasti ve čtyřhře se stejným spoluhráčem v roce 2017.   
  • V roce 2015 a 2017 se pod vedením trenéra Zdeňka Chumchala zúčastnili hráči našeho klubu (Martin Chumchal 2x, Denisa Granátová 1x) her VI. A VII. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se konaly v Plzni a v Brně a reprezentovali na hrách Olomoucký kraj.  
  • V říjnu 2017 a v dubnu 2018 vyhrála Tereza Chumchalová turnaje dospělých kategorie C v Ivančicích a v Plzni, kde spolu s Barborou Budíkovou obsadili také 2.místo ve čtyřhře žen 
  • První úspěch pro našeho nejmenšího Šimona Borovičku, kdy na svém prvním turnaji kategorie U9 získal 3.místo.
Zpět na badmintonové novinky
Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte