Aplikace
Moje OMEGA

Kondiční soustředění v Ostružné 2021

Kondiční soustředění v Ostružné 2021

Kondiční soustředění v Ostružné 2021

Kondiční soustředění v Ostružné již patří k tradicím našeho badmintonového klubu. A tak se mnoho hráčů už v lednu ptá, jestli se opět pojede a že se těší. I letos jsme vyrazili na toto unikátní místo, tentokrát v počtu 10 hráčů Omegy a dvou hráček z klubu v Českém Těšíně, se kterým tato soustředění pořádáme pravidelně. Jedna z našich hráček, Barča, se již přesouvá do nové role, kdy dělá asistentku trenérům Adamovi a Elišce, takže krom toho, že trénuje někdy sama sebe, jindy trénuje ostatní hráče.

Trénovali jsme 3x denně, ráno lehce po 7 hodině byl první trénink, zaměřený na pořádné rozcvičení, prvky atletické abecedy či odrazy. Dopolední fáze v sobě zahrnovala žebřík, pyramidu, různé rychlostní hry, spolupráci i koordinaci. Odpoledne byly delší běhy nebo posilování. Novinkou bylo zapojení kluků do přípravy orientačního běhu, který si pro nás ostatní připravili. Bylo to milým zpestřením a doufám, že v příštím roce se kluci této aktivity zhostí opět.

Hráči sami nejraději vzpomínají na pana Hračičku (kdo to je se budete muset zeptat přímo hráčů). Nejlepší věc na soustředění byla sauna a borůvkové knedlíky. Jedna naše hráčka všechny zaskočila tím, že umí vyjmenovat alkoholickou abecedu. Novinkou byl hit k snídani v podobě párku s nutelou a nejoblíbenější hláškou se stala hláška: „Já to nějak nechápu“. Někteří hráči měli lekce polštiny, ze které si odnáší např. niebeskou barvu. Bolest nohou, kterou pociťovali, je nejvíce limitovala, když bojovali o druhou večeři. Myslím, že již z těchto několika poznámek je vidět, že srandy jsme si užili hodně, ve zdraví jsme to zvládli a za rok opět vyrazíme!

Děkujeme také Adamovi z Těšína, že si pro nás připravil některé novinky a mohli jsme se tak přiučit dalším věcem a hrám. Hráči trenéry hodnotili velice kladně: „Když mě boleli nohy, tak mi Eliška poradila, co s tím mám dělat. Barča byla taky super, dobře se s ní povídá a běhá vzadu, takže super. A Adam běhá hodně vepředu, takže jsem ho většinu času neviděla “.

Zpět na badmintonové novinky
Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte