Aplikace
Moje OMEGA

Aktivní přístup hráčů a rodičů BK Omega Olomouc během podzimní karantény

Podzim 2020 se zapsal na seznam období, kdy jsme opět museli zůstat doma a naše možnosti, nejen pohybové a tréninkové, byly výrazně omezeny. Náš klub se poučil z jarní karantény a tak během podzimu se podařilo několik skvělých aktivit.

Aktivní přístup hráčů a rodičů BK Omega Olomouc během podzimní karantény

Podzim 2020 se zapsal na seznam období, kdy jsme opět museli zůstat doma a naše možnosti, nejen pohybové a tréninkové, byly výrazně omezeny. Náš klub se poučil z jarní karantény a tak během podzimu se podařilo několik skvělých aktivit.
Se staršími hráči jsme měli několikrát online videorozbor zápasu, kdy jsme se zaměřovali zvláště na podání a umístění příjmu v párových disciplínách a volbu útoku (čas a umístění). V online světě jsme také měli pravidelně 1x týdně trénink. Dělali jsme, co se dalo, posilování, protahování, švihání raketou, dribling míčkem a také jsme byli velice kreativní a vymýšleli nové a nové možnosti focení.
Vrcholem naší aktivity byla „Výzva LOS“. Vznikla díky několika impulzům, které se spojily, a veledílo bylo na světě. Do výzvy se zapojilo celkem 57 účastníků ze tří klubů, našeho klubu (BK Omega Olomouc), libereckého klubu (BK TU v Liberci, z. s.) a pražského klubu (TJ Astra ZM Praha – Spořilov). Úkol byl jasný, nasbírat co nejvíce bodů za devět cvičení, která byla rozdělena do třech obodovaných úrovní. Všem účastníkům se podařilo dohromady nasbírat 39 496 bodů, kdy nejvíce bodů bylo za švihání raketou (9 400 bodů) a přeskoky přes švihadlo (6 070 bodů). V našem klubu nejvíce makali Mirek (3 414 bodů), Šimon (1 021 bodů) a Jindra (909 bodů). Neuvěřitelné bylo, jaké obrátky soutěž nabrala několik hodin před svým koncem. Sami se můžete přesvědčit na grafu. Došlo několikrát k výměně prvenství mezi Olomoucí (červená barva) a Spořilovem (zelená barva). Nakonec prvenství získal tým Spořilova, kterému gratulujeme. Velkým překvapením bylo zapojení 14 rodičů, kdy 11 rodičů bylo právě z Olomouce. Jsem moc ráda, že máme nejen soutěživé hráče, ale i rodiče. Vyhlášení proběhlo v rouškách před Omegou a tak jsme si mohli popřát aspoň hezké Vánoce a po mnoha týdnech se pár minut vidět i jinak než online. S trenéry obou spřízněných klubů jsme moc rádi za vaši práci a nadšení! 
Děkujeme všem za spolupráci a zapojení do aktivit a pevně věříme, že rok 2021 nám přinese také mnoho krásných společných zážitků, tentokrát osobních. Všem přejeme poklidné prožití Vánoc, pevné zdraví a radost.
Za vedení klubu
Eliška

Zpět na badmintonové novinky
Zpět na všechny Akce a novinky
Pondělí–pátek 6.00–22.00 h
víkend/svátek 7.00–22.00 h
Pro více informací volejte