skupinové aktivity

Aktuální počet volných míst v OmegaKlubu: 12

Zájemci o členství, více info zde

JOGA


flow-yoga.png radka-contosova.jpg marcela-sperlinova-005.jpg jana-vykydalova-005.jpg mz-4.jpg 2019-08-14-15.jpg monika-vachalova-002.jpg barbora-pilcova-2.jpg magda-kuncova-2.jpg


Aero Yoga - Radka Janáková

Aero Yoga, jinými slovy antigravity yoga nebo beauty yoga k nám přišla ze Španělska. V České republice je jen několik center, kde můžete zažít jogu, aniž byste se dotýkali země. Tato odnož jógy je doslova balzámem pro lidi, kteří trpí bolestmi zad a především krční páteře. Při cvičení nezatěžujeme kosterní systém, takže ji zvládnou i ti, kteří se zbytečně obávají silových jógových pozic. Komplexně má toto cvičení blahodárný účinek na prokrvení mozku, skvělý vliv na stav vaší pokožky a je nejlepší prevencí proti vráskám. Vhodné pro dospělé a pro ty, kteří mají alespoň nějakou zkušenost s jógou.

Gentle yoga - Marcela Šperlínová

Gentle jóga je výrazně lehčí, jemnější a jednodušší variantou silové Power yogy. Je vhodná pro začátečníky a zvládnou ji i senioři vyššího věku. Pomáhá proti bolestem zad a je ideální pro dopolední protažení a posílení celého těla a odbourání stresu a napětí. Adaptováním pozic jógy se uvolní záda, klouby, posílí se svaly celého těla a zlepší se dýchání, Cvičení vám celkově zlepší držení těla a zvýší vaší kondici.

Wellness yoga - Monika Medřická

Wellness jóga je cvičení proti bolestem zad a ideální pro odbourání stresu a napětí. Adaptováním pozic jógy uvolníme záda a klouby, posílíme a protáhneme svaly celého těla, zbavíme se napětí a zharmonizujeme tělo a mysl. Cvičení vás povede ke změně pohybových stereotypů a ke zlepšení držení těla. Cvičí se ve volném oděvu a naboso při tlumeném osvětlení. Wellness jógu zvládne každý.

Vinyasa Power yoga - Radka Janáková

Power jóga je příjemná, klidná a pohodová. Nepotřebujete téměř nic, jen váš dech a vědomé řízení a kontrolu těla. Power jóga je zaměřena na harmonii těla a mysli, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbourání stresu a napětí. Je vhodná jako prevence před bolestmi zad, které jsou často způsobeny civilizačními vlivy, špatným držením těla, špatnými pohybovými návyky a jednostranným zatížením. Power jóga je prostě super. Cvičení je vhodné jen pro dospělé, případně je možné se domluvit individuálně s lektorkou, zda může absolvovat lekci také dítě. 

Flow yoga - Radka Janáková, Jana Vykydalová

Lekce Flow yoga je vhodná pro začátečníky. Využívá pozic z hathajógy, soustřeďuje se na uvolnění, protažení a jemné posílení těla v nenáročých pozicích s důrazem na dech a výdrž. Jemná jóga Vám přinese harmonii jak pro tělo, tak pro mysl a duši. Bude pro Vás pevným, klidným a bezpečným přístavem v bouři všechních dní.

Vinyasa yoga in warm, Warm Yin yoga - Radka Janáková, Barbora Pilcová

Vinyasa yoga je založená na dýchání. Slovo vinyasa znamená „pohyb sladěný s dechem“. Yoga v tomto stylu tedy znamená, že budete plynule provádět jednu ásany za druhou v souladu s nádechem a výdechem. Cvičení upravuje peristaltiku, metabolismus, endokrinní systém, neurovegetativní systém, imunitní systém, kardiovaskulární systém. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu.

Vinyasa yoga in warm se cvičí při teplotě 25 - 35 stupňů celsia.

Detox yoga - Radka Čontošová

Ranní Detox yoga je zaměřená na očištění těla i mysli pomocí dýchacích technik, vyběru asán (pozic) podporujících činnost orgánů trávicí soustavy. Lekce je vhodná i pro začátečníky. Pro zvýraznění účinků detoxikace doporučujeme cvičit nalačno, před lekcí vypít 1-2 sklenice vody (ideálně vlažné vody s citronem).

Jóga pro muže - Radka Janáková

Jóga pro muže může být i fyzicky náročnější a klade si za cíl vybudovat správné svalové napjetí i rovnovážnou mysl. Svaly se stanou viditelnými, budou funkční a pružné, tak aby rozvíjely sílu, ale zároveň neomezovaly tělo, jak tomu bývá u jiných silových praxí.

 

Ve starověké Indii cvičili jógu pouze muži – ženy nebyly považovány za dost silné a disciplinované, aby ji mohly zvládnout. Až v 60 letech minulého století v západní Evropě a v Americe se stala „doménou“ žen.

Většinou za to mohou předsudky a představa asexuálních na kost vyhublých asktetů zasukovaných v těch nejkrkolomnějších pozicích, která vyvolává jakési ušklíbání ze strany našich mužů.

 

Jóga je přitom ideálním doplňkem posiloven a kompenzací jak sedavého způsobu života, tak stresujícího prostředí podnikání a zaměstnání v nadnárodních obřích společnostech. Stovky studií dnes dokazují její blahodárný vliv na organizmus, takže stačí se jen rozhodnout a přijít vyzkoušet, sami uvidíte a hlavně ucítíte ten rozdíl :-)!

Jóga pro zdraví - Magda Kuncová

Máte náročnou práci? Potřebujete vyvážit každodenní stres a napětí, rozhýbat unavené tělo ? Pokud ano, přijměte prosím pozvání na lekce jógy, při kterých se uvolníte a protáhnete, zklidníte svoji mysl a domů se vrátíte odpočinuté a příjemně naladěné.Každý den a celý život někam spěcháme. Hodina je vedena v klidném tempu.

 

Face yoga - Světlana Mihulová

Obličejová jóga nebo gymnastika či self-lifting je cvičení, které navrací obličejovým svalům pružnost, pevnost, plnost a celému obličeji jasné kontury, které jsme měli v mládí. Prozáří a omladí pleť. Aneb obličej bez vrásek, plastik a botoxu.

Jedná se o trénink obličejových svalů (posilování a protahování), kdy dosahujeme mladistvějšího vzezření o 5 až 15 let neinvazivní metodou. Je to metoda bez skalpelu, botoxu a jiných nejen bolestivých, ale i nebezpečných metod. Eliminujeme již vzniklé vrásky. Zpomalíme příchod nových vrásek, prozáříme a vypneme naši pleť, navrátí se nám jasné kontury obličeje a docílíme zdravého, plného, mladistvého krásného vzezření.

Když pomineme silný estetický efekt, má velmi pozitivní dopad i na náš organizmus, a to díky rozproudění lymfy, okysličení celého organizmu a stimulace reflexních bodů v obličeji.

Cvičit můžete začít v jakémkoliv věku a kdekoliv. Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozdě. 

pondělí - neděle 6:00 - 23:00
potřebujete více informací? 
   585 205 700    585 205 800

On-line rezervace

  • POZOR - změna v rezervačním systému:

    V rámci zrychlení procesu načipování klientů dochází ke změně v systému při vyhledávání shodných jmen. Klienti, kteří při svém přihlášení do on-line rezervační systému zadávali číslovku ke svému příjmení ji již zadávat nemusí.
© OMEGA centrum sportu a zdraví, Olomouc Webdesign, Eshop a Online Rezervační Systém - ESMEDIA Interactive s.r.o.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím