Aplikace
Moje OMEGA
Skupinové aktivity

JÓGA

 

Video ukázka lekce: 

Radka Janáková, Monika Medřická

 

Aero yoga - Radka Holíková

Aero Yoga, jinými slovy antigravity yoga nebo beauty yoga k nám přišla ze Španělska. V České republice je jen několik center, kde můžete zažít jogu, aniž byste se dotýkali země. Tato odnož jógy je doslova balzámem pro lidi, kteří trpí bolestmi zad a především krční páteře. Při cvičení nezatěžujeme kosterní systém, takže ji zvládnou i ti, kteří se zbytečně obávají silových jógových pozic. Komplexně má toto cvičení blahodárný účinek na prokrvení mozku, skvělý vliv na stav vaší pokožky a je nejlepší prevencí proti vráskám. Vhodné pro dospělé a pro ty, kteří mají alespoň nějakou zkušenost s jógou.

Wellness yoga - Monika Medřická

Wellness jóga je cvičení proti bolestem zad a ideální pro odbourání stresu a napětí. Adaptováním pozic jógy uvolníme záda a klouby, posílíme a protáhneme svaly celého těla, zbavíme se napětí a zharmonizujeme tělo a mysl. Cvičení vás povede ke změně pohybových stereotypů a ke zlepšení držení těla. Cvičí se ve volném oděvu a naboso při tlumeném osvětlení. Wellness jógu zvládne každý.

Vinyasa yoga - Radka Holíková

Vinyasa yoga je příjemná, klidná a pohodová. Nepotřebujete téměř nic, jen váš dech a vědomé řízení a kontrolu těla. Vinyasa yoga je zaměřena na harmonii těla a mysli, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbourání stresu a napětí. Je vhodná jako prevence před bolestmi zad, které jsou často způsobeny civilizačními vlivy, špatným držením těla, špatnými pohybovými návyky a jednostranným zatížením. Vinyasa yoga je prostě super. Cvičení je vhodné jen pro dospělé, případně je možné se domluvit individuálně s lektorkou, zda může absolvovat lekci také dítě. 

Flow yoga - Radka Holíková, Jana Vykydalová

Lekce Flow yoga je vhodná pro začátečníky. Využívá pozic z hathajógy, soustřeďuje se na uvolnění, protažení a jemné posílení těla v nenáročých pozicích s důrazem na dech a výdrž. Jemná jóga Vám přinese harmonii jak pro tělo, tak pro mysl a duši. Bude pro Vás pevným, klidným a bezpečným přístavem v bouři všechních dní.

Jóga pro muže - Radka Holíková, Martin Kudláček

Jóga pro muže může být i fyzicky náročnější a klade si za cíl vybudovat správné svalové napjetí i rovnovážnou mysl. Svaly se stanou viditelnými, budou funkční a pružné, tak aby rozvíjely sílu, ale zároveň neomezovaly tělo, jak tomu bývá u jiných silových praxí. Ve starověké Indii cvičili jógu pouze muži – ženy nebyly považovány za dost silné a disciplinované, aby ji mohly zvládnout. Až v 60 letech minulého století v západní Evropě a v Americe se stala „doménou“ žen. Většinou za to mohou předsudky a představa asexuálních na kost vyhublých asktetů zasukovaných v těch nejkrkolomnějších pozicích, která vyvolává jakési ušklíbání ze strany našich mužů.

Jóga je přitom ideálním doplňkem posiloven a kompenzací jak sedavého způsobu života, tak stresujícího prostředí podnikání a zaměstnání v nadnárodních obřích společnostech. Stovky studií dnes dokazují její blahodárný vliv na organizmus, takže stačí se jen rozhodnout a přijít vyzkoušet, sami uvidíte a hlavně ucítíte ten rozdíl :-)!

BODY MOTION YOGA - Vendula Slaná

Vaše tělo je plné síly, tak proč ji nevyužít na cvičení? Lekce je určena pro všechny, kdo se chtějí naučit jógové ásany vhodné na ráno, pro ty, kteří se chtějí po ránu protáhnout a sami doma se k tomu „nedostanou“. Součástí hodin jsou různé jógové techniky, prohlubování dechu a soustředěnější vnímání Vašich svalů, šlach, kloubů a páteře. Cvičení jógy ráno přináší blahodárné účinky, které budete pociťovat celý den.

WHEEL YOGA - Marcela Hrbáčková

Wheel Yoga je zábavný a chytrý cvičební systém, který využívá tvrdého dutého kruhu. Tato cvičební pomůcka není určená jen profíkům jogínům, ale také úplným začátečníkům, kteří si jen chtějí vyzkoušet něco nového a opravdu účinného. Kruh totiž posiluje hluboký stabilizační systém, protahuje a učí správnému držení těla. A to formou, u které se určitě nebudete nudit.

RANNÍ JÓGA PRO PROBUZENÍ - Jitka Szabo


Ranní jóga je ideálním startem pro váš den. V rámci ranního cvičení se zaměříme na příjem pozitivní energie a zároveň si protáhneme celé tělo. Ranní praxi začneme dechovým cvičením a relaxací. Následně budeme postupně protahovat partie celého tělo. Na závěr budeme relaxovat, tak aby došlo k uvolnění mysli a tím dostala energie pro nový den.

VITALITY YOGA - Martin Kudláček

Joga vám nabízí cestu ke zdraví „stavu plné tělesné, duševní a sociální pohody“. Mé hodiny jógy zvládne každý z vás bez rozdílu věku a pohlaví. Nabízím posílení a protažení svalových partií, které jsou klíčové pro vaše zdraví. Budeme pracovat s prohloubením a posílením vašeho dechu, který je zdrojem vaší životní VITALITY  a budeme také rozvíjet relaxaci a meditaci, jako základ vašeho duševního zdraví a vnitřního klidu.

DANCE YOGA - Vendula Slaná

Tanec a jóga jsou vynikajícím způsobem, jak uvolnit stres. Dance yoga umožňuje vyjádřit emoce skrze pohyb a tím zlepšit emocionální pohodu. Dance yoga poskytuje prostor
pro tvořivost a vlastní sebeprojev. Vyjádříte se skrze lehký taneční pohyb a hudbu.

 

Nová rezervace