Aplikace
Moje OMEGA
Skupinové aktivity

LEKCE PRO ZDRAVÍ

 

Pilates - Daniela Richterová

Pilates je oblíbené zdravotní cvičení pro začátečníky i pro pokročilé. Tato cvičební metoda probíhá zejména na zemi, bez hudby s obrovským důrazem na bezchybné vykonávání cviků a správné a koncentrované dýchání. Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání.

Zdravotní cvičení - Eliška Maixnerová

Sedíte často u počítače? Pracujete pod tlakem? Máte dlouhé seznamy, co musíte udělat a někdy už toho máte dost? Toužíte na chvíli všeho nechat? Tak právě pro vás je připravené zdravotní cvičení, ve kterém se budeme učit naslouchat vašemu tělu, sledovat jeho reakce a dopřejeme mu tolik vytoužený odpočinek. V klidném prostřední se vaše tělo i mysl lépe uvolní. Protáhnete si svaly, které možná netušíte, že máte a nastavíte si tělo do příjemné aktivace a chuti do dalších dní.

SM SYSTEM - Mgr. Pavel Horák

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Mobility and core - Eva Celtová

Je to schopnost vykonávat pohyb s co největší účinností bez kompenzace ostatních částí těla, které nemají být při pohybu přetěžovány. Je to příprava na pohyb pohybem s cílem postupného obnovování přirozených kloubních rozsahů.

A také je to odpověď na většinu problémů, které nás trápí: bolavá záda, svalové dysbalance, rozsah pohybu, zranění,…

Cvičení s fyzioterapeutem - Mgr. Pavel Horák

Cvičení vedené  fyzioterapeutem zaměřené na potřeby klientů ve skupině s cílem snížit bolesti v těle, zpevnit nejčastěji oslabené částí těla a zlepšit pohyblivost.

Nová rezervace