rulet slot siteleri
LEKCE PRO ZDRAVÍ | OMEGASPORT Olomouc - Fitness, Tenis, Badminton, Squash a Relax
Aplikace
Moje OMEGA
Skupinové aktivity

LEKCE PRO ZDRAVÍ

 

Pilates - Daniela Richterová, Jana Lébrová

Pilates je oblíbené zdravotní cvičení pro začátečníky i pro pokročilé. Tato cvičební metoda probíhá zejména na zemi, bez hudby s obrovským důrazem na bezchybné vykonávání cviků a správné a koncentrované dýchání. Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání.

Zdravotní cvičení - Eliška Maixnerová

Sedíte často u počítače? Pracujete pod tlakem? Máte dlouhé seznamy, co musíte udělat a někdy už toho máte dost? Toužíte na chvíli všeho nechat? Tak právě pro vás je připravené zdravotní cvičení, ve kterém se budeme učit naslouchat vašemu tělu, sledovat jeho reakce a dopřejeme mu tolik vytoužený odpočinek. V klidném prostřední se vaše tělo i mysl lépe uvolní. Protáhnete si svaly, které možná netušíte, že máte a nastavíte si tělo do příjemné aktivace a chuti do dalších dní.

Pohybová terapie - Jitka Szabo

V dnešní době většina z nás tráví několik hodin v sedě u počítače (autě), s vyhrbenými zády...pod tlakem a ve stresu, kdy nemáme dostatek času či energii na přirozený pohyb.  

Toto cvičení slouží jako prevence zmírnění bolesti zad, kloubů, svalů , snižuje svalové napětí a tím i stres a proto kompenzační cvičení přináší tělu prožitek, radost, psychické a fyzické zdraví.

SM SYSTEM - Mgr. Pavel Horák 

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Rehabilitační cvičení pro zdravá záda - Mgr. Pavel Horák

Cviky sestavené fyzioterapeutem pro snížení chronických bolestí krční, hrudní a bederní páteře a kříže. Vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Nová rezervace